Jump to content

проблем скорости на б4 дизел


nikalas_1

Recommended Posts

Здравейте колеги.Имам проблем със скоростната кутия на б4 1.9тди.не включва на 1-ва предавка и на 4-та ???? някакви предложения от какво може да се е получило това?благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Имам проблем със скоростната кутия на б4 1.9тди.не включва на 1-ва предавка и на 4-та ???? някакви предложения от какво може да се е получило това?благодаря ви предварително.

Според мен може да е проблем в скоростната кутия (А мослото как е поглеждал ли си го в ск кутия) със сигурност не е оста която е между двигателя и скоростите тогава нямаше да ти зацепи на никва предавка но щом само 1 и 4 не включва остава да видиш маслото дали има въобще също и болтовете дали са притегнати и съединителя тва са вариантите дано я оправиш успех ти желая :flipoff:

Редактирано от pleyboi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен може да е проблем в скоростната кутия (А мослото как е поглеждал ли си го в ск кутия) със сигурност не е оста която е между двигателя и скоростите тогава нямаше да ти зацепи на никва предавка но щом само 1 и 4 не включва остава да видиш маслото дали има въобще също и болтовете дали са притегнати и съединителя тва са вариантите дано я оправиш успех ти желая :flipoff:

маслото не съм го гледал но вече изминах към 3000км и чак сега се появи този проблем, а съединителя е добре защото на другите предавки си върви нормално.благодаря.дано да не е нещо сериозно че нз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маслото не съм го гледал но вече изминах към 3000км и чак сега се появи този проблем, а съединителя е добре защото на другите предавки си върви нормално.благодаря.дано да не е нещо сериозно че нз.

Хубаво ще е да я погледнат(Той с тия специалисти наречени майстори да бягаш ли или да ходиш но се налага понякога ) та да я свалят да видят дали може се поправи или друга иначе може да стани и по лошото да ни ти включи никаква предавка и да се чудиш как да я откараш после на сервиз .От скоро ли ти е колата та и си навъртял 3000км. и щом незнаеш дали има масло ето ти едно причина ако е нямала или и било малко за да се стигне до тука.Но само гадаеме така че най-добре е да си я откараш на сервиз докато може да се движи пък и не отлагай иде зима Успех! :flipoff:

Редактирано от pleyboi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре сигурно ще отида до моя майстор да го видя дано да има време да я погледне.а иначе да от скоро я имам месец и половина...благодаря все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре сигурно ще отида до моя майстор да го видя дано да има време да я погледне.а иначе да от скоро я имам месец и половина...благодаря все пак

Честита да ти е макар и с проблемите,пожелавам ти мн добри емоции ,безавариини километри а те ще бъдат със сигорност защото дизела е един от най-здравите мотори да си призная Не бях чувал за скоростна кутия на ауди да има проблем ако всичко си и е ok :flipoff: Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема се указа в кутията - счупен синхронизатор на 5та скорост, беше се заклещил м/у зъбчатките.взехме този от задна и го сменихме и сега всичко трябва да е ок.малко сигурно ще хърка на задна,но не намерих никъде такива боклуци... :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема се указа в кутията - счупен синхронизатор на 5та скорост, беше се заклещил м/у зъбчатките.взехме този от задна и го сменихме и сега всичко трябва да е ок.малко сигурно ще хърка на задна,но не намерих никъде такива боклуци... :)

Тва трябва добър майстор за да е събере както трябва намери си читава втора ръка и да знаеш че няма да има проблеми повече той задна както си кърка си спре и тя и не се знае може кат я събира да не я уплътни кат трябва и после течове и пак беля :wub: Незнам но по добре си е запазена кутия 2 ръка от колкото твоята да управяш късмет мн лошо се е полочило при теб :(:wub:

Редактирано от pleyboi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо лошо няма ... ние с баща ми свалихме кутията,разглобихме я и после я сглобихме и колата днес си върви нормално и даже не хърка на задна .... спестихме си поне 300 - 400 лв ... пък колкото изкара ... здраве да е ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...