Jump to content

Съвет за PC - каква конфигурация ?


Recommended Posts

След много четене, питане и зяпане :hilezh: се довърших с тази конфигурация, но все нещо не ми харесва.

Бюджета е около 700 лв.

Приемам всякакви съвети , така че СЪВЕТВАЙТЕ СМЕЛО !

Ето на какво съм се спрял до момента:

MB: Gigabyte M56S-S3 s.AM2

CPU: ATHLON X2 7750 BLACK EDN/BOX

RAM: Kingston 2GB DDR-2 800 - 2бр.

POWER: PSU FORTRON BLUESTORM II 500

VideoCard: GB N96TZL-512I/9600GT/GDDR3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо AMD? И хард си забравил да сложиш. И тва захранване - не. Чакай ще ти спретна една конфигурация, само кажи хард да слагам ли?

без хард :hilezh:

bwy1238837160x.jpg

Редактирано от penmark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

захранване, повече от 350-400 вата няма смисъл. Просто вземи по-хубаво, но по-малко. И както колегата казва, карай на интел...

Предупредиха ме, че при видео картите от 9600 наготе се иска и по голямо захранване- над 450 W.

На мен също не ми се дават 140 лв. за 500 W , но няма накъде.

Евентуално мога да остискам на 450W , но не искам после да се хапя за засника дето съм "спестил" 30-40 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди бях със захранване 460вата ... уж. За 1 година си замина, заедно с видео картата ми. Сега съм с 350 ватово и с доста по-мощна карта (преди бях с нвидиа 8500, сега радеон 1950xt) и не съм имал проблеми поне още 1 година :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с такова видео и процесор, повече от 250вата максимално няма да консумираш никога. Просто стана някаква масова заблуда със тея захранвания и големите ватове. 350 вата НИКОГА няма да са ти недостатъчни, дори ако си с 2 такива карти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При клок е по-важно да са стабилни напреженията, отколкото многото ватове..., те са нужни при повече компоненти( видеокарти, хардове и разни РСI - устройства и т.н.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен повечето ватове не са излишни. И защитата им е по-добра. Аз съм с Чифтек 650W зор досега не съм видял.

Когато е натоварен компютъра консумира повече ток, когато е клокнат и натоварен, консумира още повече ток. Затова се запаси един път с хубаво захранване, да нямаш ядове за напред.

Редактирано от penmark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво не означава винаги много ватове. Патил съм си ... Това с 460вата беше на доста по-ниска цена от това на 350вата, ама като имаха такива наличност изгорях една карта. Другият ми компютър нямаше такъв късмет - един път сестра ми го включи и буквално изгоря - гъст пушек и мисля, че само флопито и Цд-то оцеляха, като захранването беше 400вата. Най-добре скъпичко и надеждно, че ми излезе златен компютър 1999 година, за да го съживя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво захранване означава доказанa марка :steinigung: Твойте дето си ги купувал са били евтини китайски боклуци, на които ватовете не са реални.

Редактирано от penmark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с 425вата на enermax - modu82+, взех го заради тишината и въпреки, че процесора ми е повече ватове и е клокнат леко никога не си е вдигало стартовите обороти - около 500. Дори и с HD3870... а и съм сигурен, че никога няма да ги вдигне при мен. А на уйзардчо конфигурацията е доста по-икономична. Просто препоръчвам по-марково, но по-слабо захранване, защото всичко друго е overkill... хубаво е да модулно, ако ще прави добър кабел мениджмънт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Изкажете се тогава за тази конфигурация:

GB MA770-UD3 $74.83

AMD Phenom II X3 710 $127.80

CORSAIR XMS KIT 2x2GB 6400C5 $48.60

MSI R4850-T2D512 $125.64

PSU FORTRON ATX-400PNF /400W $38.88

730 лева

Редактирано от The Ripper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПОСЛЕДНО !!!

ОК...Интел ще да е новата конфигурация.

1.Каква е разликата между тези дъна и кое от тях да взема:

GB EP43-DS3LR /P43/LGA775 и GB EP43-S3L /P43/LGA775 ?

2.C2DUO E5200 /2.5G/800/2M BOX - този ли е процесора ?

3.Видеокартата - ATI HD4830 или nVidia 9800GT ?

4.Захранване съм си харесал Chieftec 450WATT-24PIN - одобрявате ли го ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...