Jump to content

Обороти на А3 1.6 AVU


kurtik

Recommended Posts

От известно време на моята каляска при сменяне на скоростите в движение когато отпусна педала на газта оборотите се дигат да кажем с 300-400 и тогава спадат .Например караш на 3та скорост с 3000 об. пускаш педала за да превключиш на 4та оборотите се вдигат до 3400 и тогава спадат, няма натрупани грешки компа и майстора си нямаше идея от какво може да е .давайте идей ако някой е имал такъв проблем явно ще се боря сам да го отстраня.Става дума за А3 1.6 AVU.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах този проблем и след смяна на Дебитомер оборотите заспаха :hilezh: дано да съм помогнал....

Аз също имам същия проблем и на мен ми казаха, че може да е дебитомера. А може ли някой да каже колко пари е един нов дебитомер?

Редактирано от autumn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам същия проблем и на мен ми казаха, че може да е дебитомера. А може ли някой да каже колко пари е един нов дебитомер?

Зависи от двигателя ти, но при "замяна", тоест връщаш стария, е около 180 - 250 лв, иначе идва към 400.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм сугурен че е от дебитомер ще го сменя .А иначе в Аутоплюс за моя мотор на HELLA e 430lv. a TOPRAN 280 български лева а моя оригиналния е Хитачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Дебитомера работи пак я връзвах на комп нема грешки и не е ясно от какво го прави от месец я карам така и взе да ми писва да ... и колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Регулатор на обороти при празен ход. А как остановявате, че дебитомера е наред.

Дай примерни стойности при празен ход, после при движение, след това като превклиучиш виж колко въздух подава дебитомета.

Напиши резултатите и ще разберем дали е дебитомер или нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като бях на диагностика и гледаха някакви стойности на дебитомера и казаха че работи идеално.Къде седи този Регулатор на обороти при празен ход и ако не е скъп да го сменям направо обаче оборотите си стоят на 800 и не мърдат ,само в движение между смяната на скорости се качват като пусна педала да сменям на скорост и падат бавно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...