Jump to content

Качване на карта на Garmin Nuvi 250


Recommended Posts

Колеги, ще се радвам ако ми помогнете. Опитвам се да си кача карта на гърция, но нещо не са ми ясни нещата.

Картата я свалих от този торент цък сложих я в навигацията но не тръгна. Вероятно въобще не се прави така и ако някй ми помогне ще съм благодарен.

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябват ти 2 файла. Примерно, картата трябва да ти е gmapsupp.img , а файла с кода gmapsupp.unl.Първият файл вече го имаш.Втория го създаваш с Garmin Unlock Generator.Въвеждаш ID на твоя уред , въвеждаш номера на картата и ти се генерира код, който записваш в този .unl файл. Много объркано го обяснявам. Ако не разбираш, питай конкретно стъпка, по стъпка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябват ти 2 файла. Примерно, картата трябва да ти е gmapsupp.img , а файла с кода gmapsupp.unl.Първият файл вече го имаш.Втория го създаваш с Garmin Unlock Generator.Въвеждаш ID на твоя уред , въвеждаш номера на картата и ти се генерира код, който записваш в този .unl файл. Много объркано го обяснявам. Ако не разбираш, питай конкретно стъпка, по стъпка.

От къде да взема нмера на картата, и как да генерирам този UNL - файл. Става ли ако взема един такъв(UNL) от гармина и само му сменя името и получения код?

Редактирано от viper-666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гърция- FID 821.

.unl файла се прави с Notepad,но става и както ти казваш, да го вземеш готов и само да смениш вътре кода който ще ти бъде генериран за Fid821 и твоя ID.

Ако се изнервиш може да се разбрем да се видим някъде,ще взема с мен компа и ще ти покажа как става,как се обединяват карти и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гърция- FID 821.

.unl файла се прави с Notepad,но става и както ти казваш, да го вземеш готов и само да смениш вътре кода който ще ти бъде генериран за Fid821 и твоя ID.

Ако се изнервиш може да се разбрем да се видим някъде,ще взема с мен компа и ще ти покажа как става,как се обединяват карти и др.

Със това ID стана :steinigung: но първо като я качих картата на SD карта и я вкарах в гармина не тръгна а тръгна само когато я качих на неговата памет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ли още някой файл, когато картата е на външна памет, защото нещо не ми тръгва от SD картата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да направиш папка Garmin на картата и в нея да качиш картата/gmapsupp/.Качвайки я в паметта на уреда рискуваш да останеш без картата,която е в нея/примерно на България/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ще се радвам ако ми помогнете. Опитвам се да си кача карта на гърция, но нещо не са ми ясни нещата.

Картата я свалих от този торент цък сложих я в навигацията но не тръгна. Вероятно въобще не се прави така и ако някй ми помогне ще съм благодарен.

:)

Колега аз ползвам оригиналната карта на Garmin 255 дето си я обнови оригинално от сайта, ама нещо не съм много доволен... абе става, ама не разчитай на 100% на нея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
трябва да се знае ID то на SD картата когато се качва на нея картографската карта за да се генерира с него UNL файла

А това ID на мястото на кое ID е. Искам да кажа, че за да си генерирам UNL файла ми трябва ID на навигацията и ID на картата, как точно да ползвам ID-то на СД картата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това ID на мястото на кое ID е. Искам да кажа, че за да си генерирам UNL файла ми трябва ID на навигацията и ID на картата, как точно да ползвам ID-то на СД картата?

за да отключиш картата ти трябва нейния FID и само ID то на storage на който ще я запишеш - ако на самия гармин - ID на гармина ако е на SDcard ти трябва само ID на SDcard-тата.

ID на SDcart-тата се вижда с MobileXT качен на PDA с Windows Mobile.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...