Jump to content

Управление на климатроник за А3 8L


Lizard

Recommended Posts

Здравейте, преди няколко дни ми разбиха колата - гадно чувство за съжаление! Въпроса е, че купих колата изцяло с новата централна конзола и със стария климатроник. Тъй като сега ще сменям всичко, възможно ли е да сложа климатроника на фейслифтовото Audi A3 след 2001г.? Буксите еднакви ли са, трябва ли да се преправя управлението на клапите? Като разлика в предния панел намирам само, че копчето за задните нагреватели вече е на сами климатроник. Търсих с търсачката такава тема, но не успях да открия. Благодаря предварително за отоговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е интересно защото смятам че централната конзола може спокойно да се смени а в e-bay се продават нови такива конзоли и не са много скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В крайна сметка направих целия фейслифт от вътре заедно с Audi Symphony. Утре ще поставя снимки, остана само да си купя климатроник, тъй като бях излъган и този който взех не работи... това е недостатъка при поръчка с куриер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здр колега

Беше казал че ще качиш снимки да видим как изгежда преди и след.

Ще се радвам ако можеш да кажеш и какви пари ти е излязло горе долу :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето обещаните снимки, остава да взема и пепелника от Кюстендил. Всичко до тук ми излезна 550лв (400лв за цд-то и още 150лв за климатроника). Очаквам Вашите мнения и забележки.

p1020106g.jpg

p1020107j.jpg

p1020111.jpg

p1020112p.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно изглежда :flehan: Като цяло трудно ли се сленят частите и наложи ли ти се да да режеш несто да наглясаш>И какво стана с климатроника нали каза че има разлика как го оправи и как работи сега ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами смених вътрешната част на конзолата, защото е специално за 2-DIN касетофона и обикновенна не става от фейслифт. От там доиде проблема, че климатрониците на различните версии са с различна големина на предния панел. За радост или съжаление климатроника, който взех заедно с цд-то се оказа неработещ заради мърливостта на продавача (заливан е с нещо и нямам представа дали може да се оправи). След 2 седмици намерих работещ климатроник, но спо-голям преден панел - е просто го взех и им смених панелите и всичко пасна. Климатроника абсолютно става на старите букси, единственото което се препрява е нагревателите за задното стъкло, просто от бутона горе (двата дебели кабела) се свалят долу на допълнителната дву-пинова букса на новият климатроник. Единственото неудобство е, че трябва да вземете и въпросната букса от продавача за да не се правят дорабтки и цигании. Като цяло беше доста трудно да намеря всичко, но си заслужава на 100%. Нека ако модераторите преценят да променят името на темата.

Ако има още въпроси с радост ще отговарям, защото знам колко аз се рових за да открия нужната ми информация!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми честито колега сигорен сам че има много ентусиасти и след като ти си постигнал желаната цел и ние ще успеем цената не е много голяма а и удоволствие си заслужава :)

чакаме снимки като сложиш и пепелника:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Ами смених вътрешната част на конзолата, защото е специално за 2-DIN касетофона и обикновенна не става от фейслифт. От там доиде проблема, че климатрониците на различните версии са с различна големина на предния панел. За радост или съжаление климатроника, който взех заедно с цд-то се оказа неработещ заради мърливостта на продавача (заливан е с нещо и нямам представа дали може да се оправи). След 2 седмици намерих работещ климатроник, но спо-голям преден панел - е просто го взех и им смених панелите и всичко пасна. Климатроника абсолютно става на старите букси, единственото което се препрява е нагревателите за задното стъкло, просто от бутона горе (двата дебели кабела) се свалят долу на допълнителната дву-пинова букса на новият климатроник. Единственото неудобство е, че трябва да вземете и въпросната букса от продавача за да не се правят дорабтки и цигании. Като цяло беше доста трудно да намеря всичко, но си заслужава на 100%. Нека ако модераторите преценят да променят името на темата.

Ако има още въпроси с радост ще отговарям, защото знам колко аз се рових за да открия нужната ми информация!

Здрасти колега. Аз също се захванах с това преди около половин година и още не съм готов. смених стария климатроник с новия но той не тръгна. Накакъв съвет? иначе от каде си набави рамката за касетофона, защото аз купих навигация Нави Плюс и искам да я монтирам нея. мерси предварително.

Редактирано от Yordan Zahariev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея, първият който взех не тръгна също. Евентуално може да се пробва на друга кола. Рамката взех заедно с касетофона :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...