Jump to content

Защо придърпва А4 1,9TDI


Kalpazanski

Recommended Posts

Здравейте на всички.

От една година съм горд собственик на Ауди, но напоследък се сблъсках с няколко проблема, които не мога да си обясня.

Първият ми въпрос е защо когато е студен мотора и се включи турбината придърпва зверски (нещо като експлозия) ?

Сипвам само "Alpin Diesel" на OMV, а маслото ми е Castrol MAGNATEC Diesel 5W40 B4 , но явно проблема не е в течностите.

Колата е А4 1,9 TDI с мотор AFN производство 96 г.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да се оплача и аз имам подобен проблем. Имам една красавица а3 99 година бензин 1.8 от около година и седем месеца и всичко си е ОК, до онзи ден както си е сприбира и на 200 мерта от нас усешам как колата придърпа когато подам рязко газ, нещо сякаш се задавя и когато се качат малко оборотите и се оправя и това всеки път много странно. Пробвах на място когато не е на скорост колата давам постепенно газ всичко е бомба, но когато подам рязко газ... все едно съм сложил някакво спортно гърне, изревава и се разтриса, дори понякога изпуква много здраво. МНого ми е странно и съм запланувал да я водя на докотор срядата. Ако все пак някой е имал подобни проблеми да сподели да видим какво може да е :hilezh:. Мерси предваритерлно.

P.S. Съжелявам за спама :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Тук проблема беше в умната дюза която се намира на трети цилиндър и определя аванса на горивото към останалите цилиндри. Цената и беше 670лв, а последствията за мотора бяха вторична детонация на първи цилиндър и спукано бутало. Късмет, че не се задра цилиндъра и успях да си оправя мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...