Jump to content

Recommended Posts

Понеже имам резервоар под ръка извадих пуплавака и премерих съпротивлението . Пълен резервоар 42 ома, на долно ниво 213 ома , по книга пълен е 50 ома и празен 550 ома. Ако реша да го правя ще опитам да хвана долното ниво/ празна бутилка/ , пълна кадето дойде.

да де ама не е толкоз лесно

колегата вчера се мъчи целия ден с калибробвка и начин на изпълнение но не пустигна успех

надявам си другата седмица да направи изделието

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвайте с променливо съпротивление/май се казваше потенциометър/

не става тека пичове , иаз си мислех че е тека но уви

колега почти успя да сътвори нещо , като най-точно ще е в края когато свършва гъста

понеже самите датчици на бутилката са супер неточни

ако искам да стане супер та супер трябва да пише програма и тека нататък и с процесор да оправлява нещата

ама това е много време и занимавка която няма ме

за по-голяма точност дори смени резисторите на датчика на сондата

утре ще пиша за по-нататъшно развитие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен си стана с наи обикновен потенциометър без нищо допълнително

радвам се колега

незам при теб но при мен уреда за бензина е на биметален принцип и след като сигнала мине през поплаваъка -който е един резистор поне ват

тогава показва в зависимост колко напрежение има

ако пусна директно просто ще изпеча датчика на бутилката който е на светлодиоден принцип и малки смд резистори

мерих ме и мислихме варианти и повярвай не от вчера се занимаване с подобни неща , пък и не искам да си изгарям нещо по колата

това което направи и е почти готово колегата ще е най-точно в края дет свършва гъзта понеже мен там ми е важно

тои каза че може да го направи с процесор и програма + супер точно , но требе много време което нямаме пък и самия датчик на сондата не е прецизен или както казват наште майстори строители око метър

пиша това с идеята някои да не реши да си прави експерименти с неща дет не разбира и да има последици за колата и после нови части

успех колеги

Редактирано от audi-fen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

различни са ни уредите на таблото тези с биметалната пластина наистина дърпат доста ток и не става това ми бе първия опит после колега тук ми изпрати точно като за модела ми и стана без много усложнения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, този бензиномер от кой вид е:

P1080844.JPG

е на б4 и б3 е с нагреваема жичка , а на а6 не знам как е но предполагам че е по модерно и затова на колегата по горе е станал номера директно

днес сложих нещата и вече ми показва на бензиномера газта , тия дни кат покарам ще с ориентирам вече

не е супер точно но няма как да е

Редактирано от audi-fen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...