Jump to content

Оригинален SUBWOOFER - монтаж- за съвет


Recommended Posts

Имам следния въпрос, ако някой е човъркал отзад по Avant-a по подобен повод:

След дълго чудене реших да не слагам нищо, което ще ми отнеме място в багажника на Avant-a. Взех колоните от по-долу и мисля да ги съчетая с един оригинален активен subwoofer Nokia. В моя авант '96 няма такава система по начало, има ги в по-новите b5, ще взема такъв на старо.

Затова искам да питам ще имам ли някакъв проблем при поставянето му отзад до калника отляво, вътре в кората, за където е пригоден по принцип? На моята там има една кръгла джаджа, някакъв датчик ли е сензор ли е и аз незнам, чудя се ще трябва ли да се мести някъде другаде и ще му наруша ли работата. Също има и някакви други кутии, които мисля че са свързани с централното заключване и светлините отзад.

Ето го woofer-чето Nokia:

019043224.jpg

предполагам е слабичко, не му знам данните, но ако вкара малко повечко бас от предните ми колони ще подобри общия фон надявам се.

Въпросът е и финансов, понеже такова басче ще ми излезе към 100 лв. и само го слагам, а другия вариант е да се прави бас-кутия отзад на същото място + усилвател, говорител и монтаж ще ми излезе към 300 лв, че и ще стърчи малко навън, което не искам.

Това съм взел за отпред вече, 13мм-ки плюс адапторите за към 11.5, каквито са оригинални отпред:

019043270.jpg

019043285.jpg

Без усилвател ще е цялата история, басчето е активно.

Очертава се и правене на дупка и решетка на капака на кората отзад, ако не намеря готова такава.

Та ще имам ли проблем да го пъхна басчето Nokia от facelift-a?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

За да не отварям нова тема - тия колони Hertz от горната снимка ги монтирах и уж си звучаха добре първоначално, но нещо взеха да пращят и да пукат още на втория ден, особено като усиля леко. Предполагам нещо не съм вързал както трябва. На пищялката и голямата колона им вързах първо филтърчетата и после съединих и на двете колони +/- и ги кримпнах в едни накрайничета, които влизат в оригиналната букса. Тоест накрайничетата разклоняват съответно едното плюса, другото минуса към двете колони. Като ги напъхах в буксата, после с изолирбанд ги запечатах да не мърдат. Мисля че съм уцелил + и - . Идеи къде да търся проблема или как да ги вържа по-културно?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм имал подобни хертзове и не останах много доволен, за около две години се преебаха. Отзад бях пак с хертзове, те още не са мръднали (Колата не е ауди, друга по-стара е).

Защо си махнал оригиналните колони, не си доволен как свирят ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм имал подобни хертзове.....

Еми много не носеха оригиналните Nokia на сила, иначе приличен звук. Като ги усиля малко и почват изкривявания.

Hertz-овете не бих казал че са много по-добри, но поне в началото като ги пробвах извадиха малко повече бас и понесоха повече сила на звука. Затова ги взех. Сега в момента от втория ден проблем ли се появи незнам, както описах в питането за това как съм ги вързал, но нещо не ми харесва работата, пращи и пука.

Планът ми беше оригиналните да идат на задните врати евентуално, също така. Захранват се от едно CD Sony X-plod 4x50.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...