Jump to content

Въпрос за дистанционното в ключа на 100 (C4) '93 г.


Guest alex

Recommended Posts

Някой има ли информация как може да се настрои дистанционното за централното, което е в оригиналния ключ на Audi? Колата не приема никакви команди от дистанционното, а със сигурност проблема не е в него. Четох, че всяко дистанционно има уникален код, който се настройва към колата, за да реагира точно на него и се настройва чрез комбинации от заключване и натискане на бутоните, но при мен това не помогна. Дали имам грешна информация или това не става въобще на 100-тица или пък е от нещо друго? Или ако можете да ми кажете в кой сервиз може да го оправят...

Благодаря ви предварително.

(пиша въпроса и в двата форума, защото не знам къде четете)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли информация как може да се настрои дистанционното за централното, което е в оригиналния ключ на Audi? Колата не приема никакви команди от дистанционното, а със сигурност проблема не е в него. Четох, че всяко дистанционно има уникален код, който се настройва към колата, за да реагира точно на него и се настройва чрез комбинации от заключване и натискане на бутоните, но при мен това не помогна. Дали имам грешна информация или това не става въобще на 100-тица или пък е от нещо друго? Или ако можете да ми кажете в кой сервиз може да го оправят...

Благодаря ви предварително.

(пиша въпроса и в двата форума, защото не знам къде четете)

Алекс, тия в ИПС в Благоевград какво ти казаха ?

Питай ги тях, ама по-добре хвани тоя Росен дето им е шефа. Другите не ги отбират много тея неща. Питай го него и го помоли да погледне в документацията.

Ако не, търси в интернет повече информация. Най-вече при руснаците.

Ако пак неможе да се оправиш, отиди в Аутотехника или Юнитрейд.

Но както казах на Петревски - не им давай да ти сменят нищо без да те питат и без да ти обяснят подробно какво ТРЯБВА да се промени след смяната. А преди да подменят нещо - отиваш в магазина с монтоьора и питаш колко струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова разбира и Росен. Направи същото, което и аз се опитах (ще го опиша, може на някой да му свърши работа ако чете темата) -даваш контакт с единия ключ, заключваш отвън механично с другия ключ, който ще регистрираш, натискаш един път с дистанционното и след 7-8 сек. още един път и колата вече трябва да се отвори. Това е за първи ключ, същата операция става като за втори ключ натискаш два пъти, пак чакаш 7-8 сек. и пак два пъти и така до 4 ключа може да се регистрират. Обаче ако са пълни всички позиции трябва да имаш едно работещо дист. за да изтриеш всички позиции и тогава да ги вкараш пак. Ако нямаш работещ трябва да идеш в сервиз на диагностичен уред. Да ама на тоя нашия Росен май представата за света му е до двора на неговия сервиз. Според него Audi са произвели кола, на която дистанционното работи до първата смяна на акумулатора и такъв диагностичен уред не съществува. Също така от завода не са предвидили да си изгуби човек 4 ключа и да си направи пети (после доживотно ще отваря все едно лада с въртене). Може и да е прав, а? И само тежкарее: "Ако не ми вярваш иди си в Юнитрейд те да ти го оправят". Както и да е, ама като им се обадих по телефона, те летят още по нависоко.

Исках да разбера от някой дали има друг сервиз или дали има някакъв друг начин да изтрия старите ключове (я с някой бушон, или с нещо друго). Ти пишеш за Аутотехника. Къде е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това ми се струва странно за регистрациите. Росен е малко мързел. Аз лично веднъж го помолих да ми прегледа ECU-то на VAG1551. Той каза, че съм нямал ECU и неможело да стане. Аз му обяснявам, че съм с CIS той - нема начин да съм с CIS.

В последствие, аз сам си проверих ECU-то чрез кодове за грешка през лампата му на таблото. Като му казах в последствие за самостоятелният ми тест, думите му бяха: Е да... ама твоето не е баш компутър и незнам си какво още. А лично аз видях как на мен ми бяха сложили в Юнитрейд VAG1551 на моята кола и тестваха през него всички датчици и детайли.

Аутотехника са официалният вносител на Ауди в БГ. Сервиза им е що-годе близко до Юнитрейд в Дружба. Това е при бившият сервиз дружба, ако се запътиш натам - кажи ми ще те отведа или ще ти обясня подробно. По цени може и да са по-скъпи от Юнитрейд. Като качество - незнам. Чувал съм, че са големи туристи.

Доколкото знам, ти нямаш работещо дистанционно, така ли ? Ако нямаш - едва ли има начин да изтриеш позициите чрез бушон или чрез нещо друго. Ако имаше - вероятно щеше да го пише някъде в нета. Но щом не си го намерил - значи няма.

Говори с Аутотехника те да ти кажат какво могат да направят.

Между другото, пробва ли ключа да го запишеш на позиция различна от 1ва или 2ра ?

Може 3та и 4та да са ти празни и там да успееш ?

Но се съмнявам в Юнитрейд или в Аутотехника да нямата сътоветния ФАГ за да го решат този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Ами това ми се струва странно за регистрациите. Росен е малко мързел. Аз лично веднъж го помолих да ми прегледа ECU-то на VAG1551. Той каза, че съм нямал ECU и неможело да стане. Аз му обяснявам, че съм с CIS той - нема начин да съм с CIS.

В последствие, аз сам си проверих ECU-то чрез кодове за грешка през лампата му на таблото. Като му казах в последствие за самостоятелният ми тест, думите му бяха: Е да... ама твоето не е баш компутър и незнам си какво още. А лично аз видях как на мен ми бяха сложили в Юнитрейд VAG1551 на моята кола и тестваха през него всички датчици и детайли.

Аутотехника са официалният вносител на Ауди в БГ. Сервиза им е що-годе близко до Юнитрейд в Дружба. Това е при бившият сервиз дружба, ако се запътиш натам - кажи ми ще те отведа или ще ти обясня подробно. По цени може и да са по-скъпи от Юнитрейд. Като качество - незнам. Чувал съм, че са големи туристи.

Доколкото знам, ти нямаш работещо дистанционно, така ли ? Ако нямаш - едва ли има начин да изтриеш позициите чрез бушон или чрез нещо друго. Ако имаше - вероятно щеше да го пише някъде в нета. Но щом не си го намерил - значи няма.

Говори с Аутотехника те да ти кажат какво могат да направят.

Между другото, пробва ли ключа да го запишеш на позиция различна от 1ва или 2ра ?

Може 3та и 4та да са ти празни и там да успееш ?

Но се съмнявам в Юнитрейд или в Аутотехника да нямата сътоветния ФАГ за да го решат този проблем.

A kato znaesh tolkowa, sluchaino da imash ideq s kakwi baterii e :D) che moq kluch si nema baterii ne znam shto :D))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 6 years later...

Здравейте!Имам проблем свързан с темата.Дистнационното ми за алармата и централното се развали.Ходих в BOSCH Dienst(живея в Германия) и от там ми казаха “Няма проблеми!Срещу 200EU ще ти обучим ново дистанционно...“Повече от ясно е че няма да им дам толкова пари.Кажете ми моля Ви се как да си обуча ново дистанционно сам!!!На алармата нищо не пише.Вътре върху чиповете пише YLE(това би трябвало да е марката) и нещо като сериен номер-YL 303S-12VDC-1Z.Помогнете!Моля!!Благодаря Ви!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...