Jump to content

Какво моторно масло ми препоръчвате за Ауди А4 1998


Recommended Posts

Здравейте,

Какво моторно масло ми препоръчвате за Ауди А4 1998 1,6 101 коня

И колко литра масло събира този двигател - 4 л. ли!?

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено бих му пуснал 10W-40.За марка какво да ти кажа аз карам на Бечока <_< Лики-Моли с този вискузитет и съм доволен.За това колко събира немога да ти отговоря.Питаи в раздела А3-А4.Но определено полусинтетика че ко си на по малко км.да не кажа и пълна синтетика 5W-40.Но нека и колегите дадът мнение за мен е 10W-40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено бих му пуснал 10W-40.За марка какво да ти кажа аз карам на Бечока :bia: Лики-Моли с този вискузитет и съм доволен.За това колко събира немога да ти отговоря.Питаи в раздела А3-А4.Но определено полусинтетика че ко си на по малко км.да не кажа и пълна синтетика 5W-40.Но нека и колегите дадът мнение за мен е 10W-40.

Да и на мене ми казаха да сложа 10W-40 но сега се чудя каква марка да избера. Тези STATOIL ili I.G.A.T. добри ли са или да търся някое по-популярно, няма да жаля пари за масло - кажете най-добрата марка моторни масла според вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега притежавам същата кола вече за 6-ти път му сложих Кастрол Магнатек 10в-40 последните 2 пъти закупено от колега от форума много съм доволен от маслото.а за въпроса колко побира отговора е 3,5 литра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено бих му пуснал 10W-40.За марка какво да ти кажа аз карам на Бечока :icon_arrow: Лики-Моли с този вискузитет и съм доволен.За това колко събира немога да ти отговоря.Питаи в раздела А3-А4.Но определено полусинтетика че ко си на по малко км.да не кажа и пълна синтетика 5W-40.Но нека и колегите дадът мнение за мен е 10W-40.

защо ако е на повече километри не може да сложи пълна синтетика ли? това е някаква заблуда от синтетиката по убаво нема

предната ми селика беше на 360 000км като я купих три пъти съм и наливал 5в50 през интервал 15хил км и не е нито грам изгорила

но при някои стари немски коли които са със коркови гарнитури може да стане голям фал лично съм наблюдавал на един опел кадет с пълна синтетика как на втория ден почти нямаше гарнитури

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо ако е на повече километри не може да сложи пълна синтетика ли? това е някаква заблуда от синтетиката по убаво нема

предната ми селика беше на 360 000км като я купих три пъти съм и наливал 5в50 през интервал 15хил км и не е нито грам изгорила

но при някои стари немски коли които са със коркови гарнитури може да стане голям фал лично съм наблюдавал на един опел кадет с пълна синтетика как на втория ден почти нямаше гарнитури

Защото в повечето случаи \но не и винаги\с мотори на повечко км. си похапват масълце а още повече когато маслото е по-тъко.Не съм споменал че 5W-40 е лошо.Лично аз на двигател над 200х.км.карам 10W-40.

Редактирано от gosho_bs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5W-40 е маслото за този мотор. Километрите са без значение, просто това е минимума. А ако мотора е видимо скапан и гори масло - тогава може и по-евтини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си Repsol 10w40 дано да е добре - имаш ли някакво мнение за него

Нямам наблюдение за него.Само знам че в момента го има на мерто за 30-40лв мисля беше 5л.

Редактирано от gosho_bs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...