Jump to content

Съвместимост на таблото


quantotum

Recommended Posts

Здравейте колеги,

имам следния прблем.

Колата ми е Ауди А4 1,9TDI АФН двигател Quattro.

От както купих колата преди 2 години FIS дисплея не работи.(абсолютно черен, даже подсветка няма)

Единственото решение e ново табло.Ново от Porshe е една купчина пари.

Гледах в ebay на старо има доста, но няма с моя номер - 8D0919880

Има доста други, които предполагам че са съвместими но не съм сигурен дали ще станат.

Има ли някои, който да е наясно, кои биха паснали

Ето няколко примера

http://cgi.ebay.de/FIS-Tacho-AUDI-A4-B5-TD...=item1c15494acb

http://cgi.ebay.de/Audi-A6-4B-TDI-US-Tacho...=item19b95bc986

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и буквичките зад номера са важни, не си дал целият номер на таблото си. Освен това препратките са за табла за американски автомобили и то за А6 (С5) :rolleyes:

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и буквичките зад номера са важни, не си дал целият номер на таблото си. Освен това препратките са за табла за американски автомобили и то за А6 (С5) :rolleyes:

Прав си забравих едно D

Целият номер е 8D0919880D - марка VDO

Знам само че 8D0919880 DX също става защото ауди слагат един допълнителен X на таблата, когато не са вградени в автомобила при производството а са произведени за резервна част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, трябва Ти табло от А4 <_< , дизел (заради оборотомера), със средните цифри 919 (да не е 920 защото нямаш CAN комуникация) и да е същата година на производство (за да съвпада разположението на сигналите по пиновете на буксите). Като изключиме момента с CAN шината (919) всичко друго е възможно да се преправи, но е много голяма играчка и не си заслужава т.е. намери си табло същата година за дизел със средни цифри 919

последните цифри и буквичките определят какви функции има, но Ти и сам можеш да видиш - щом има FIS значи Ти върши работа :(

Поздрави

Редактирано от AV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич смени си дисплея!Ако е в него проблема де.И моя не работеше като купих колата,смених го и всичко си е Ок.

http://audibg.com/forum/index.php?s=&s...t&p=1051203

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич смени си дисплея!Ако е в него проблема де.И моя не работеше като купих колата,смених го и всичко си е Ок.

http://audibg.com/forum/index.php?s=&s...t&p=1051203

Ако съм сигурен, че само дисплея е прецакан ще го сменя...идеалният случай :steinigung:

Но при всички във форума, които имат подобен проблем, дисплеите им дават поне малък признак на живот(липсват им само пиксели или имат поне подсветка ако не друго) а при мен е мъртвило, абсолютно черен, което ме навежда над мисълта че може да е прецакан някой чип или друг елемент по платката.

При тебе как беше? Даваше ли някакви признаци на живот преди да го смениш?

Благодаря за съвета.

Редактирано от quantotum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм сигурен, че само дисплея е прецакан ще го сменя...идеалният случай :flipoff:

Но при всички във форума, които имат подобен проблем, дисплеите им дават поне малък признак на живот(липсват им само пиксели или имат поне подсветка ако не друго) а при мен е мъртвило, абсолютно черен, което ме навежда над мисълта че може да е прецакан някой чип или друг елемент по платката.

При тебе как беше? Даваше ли някакви признаци на живот преди да го смениш?

Благодаря за съвета.

Колега, не съм съвсем сигурен,но мисля че дисплея се изключва с бутон. Може да е глупаво , но ме наведе на тази мисъл мнението ти ,че няма никакъв признак на живот. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не съм съвсем сигурен,но мисля че дисплея се изключва с бутон. Може да е глупаво , но ме наведе на тази мисъл мнението ти ,че няма никакъв признак на живот. Поздрави

Не реагира на бутона :flipoff:

Ако става въпрос за този на дясната ръчка на кормилото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не реагира на бутона :flipoff:

Ако става въпрос за този на дясната ръчка на кормилото.

Не този за смяната на показанията, не мога да си спомня , но дисплея се изключва , мисля от бутона на таблото. Нека някой от колегите да каже кой беше бутона за включване/изключване на дисплея. Надявам се това да се окаже твоя проблем ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,значи на лостчето за чистачките от долу има едно правоъгьлно бутонче,натиска се само веднъж без да го задържаш за да угасне дисплея или за да го пуснеш.Пробвай вечер когато е тъмно запали колата без фарове и натисни бутончето да видиш дали ще има някаква макар и много слаба реакция.Моя дисплей когато беше развален повече от половината му редове бяха заминали и потъмняваше след като загрее (почти угасваше).Предлагам ти да се свържеш с Жоро,момчето от линка който ти пратих,обясни му случая и може да измислите нещо от рода на това ако пази някой стар дисплей (който е развален но има подсветка)да идеш да го сложат и ако светне,значи без никакви притеснения можеш да си го смениш с нов.Момчетата си разбират от работата.А сега като се загледам и ти си от Пловдив така че няма какво да чакаш.Аз лично мисля,че дори и да не е от дисплея те пак ще могат да ти помогнат.Успех колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,значи на лостчето за чистачките от долу има едно правоъгьлно бутонче,натиска се само веднъж без да го задържаш за да угасне дисплея или за да го пуснеш.Пробвай вечер когато е тъмно запали колата без фарове и натисни бутончето да видиш дали ще има някаква макар и много слаба реакция.Моя дисплей когато беше развален повече от половината му редове бяха заминали и потъмняваше след като загрее (почти угасваше).Предлагам ти да се свържеш с Жоро,момчето от линка който ти пратих,обясни му случая и може да измислите нещо от рода на това ако пази някой стар дисплей (който е развален но има подсветка)да идеш да го сложат и ако светне,значи без никакви притеснения можеш да си го смениш с нов.Момчетата си разбират от работата.А сега като се загледам и ти си от Пловдив така че няма какво да чакаш.Аз лично мисля,че дори и да не е от дисплея те пак ще могат да ти помогнат.Успех колега.

Добра идея!!

Благодаря

Ще му се обадя да види какво ще се окаже :)

После ще пиша какъв е бил проблема

Редактирано от quantotum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...