Jump to content

Има ли някой Ц5 с 2.8 бензин?


podigoto

Recommended Posts

Доста време се занимавах с ремонт, но дойде време за каране;

2.7т ц5 4х4 автомат кутия ЕДФ;

След като махнах катализаторите нещата са следните:

На равно колата ми превключва на около 1800оборота;

до 5та предавка;

Иначе на 5 та наблудавах следните обороти при определени скорости;

при 100км - 1900обор;

при 140км - 2500обор.

при 160км - 2900обор.

Някой знае ли каде може да се видят данни в какви граници трябва да са тихите обороти при загрял автомобил да кажем около 90градуса;

Незнам като ми загрее автомобила оборотите са около 810-820 на стрелка; или казано много тънко над 800 ми е стрелката;

Това дали е нормално или трябва да са по високи;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че са ти добре оборотите, мойте са също толкова, но ще погледна дали има инфо в елзата.

Редактирано от podigoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте колеги и аз отскоро съм с 2.8 quattro АQD мотор, ръчка 1999 и съм доволен много от 15/100 газ . страхотен мотор за това купе,като се има в предвид теглото му има хубава динамика,а колкото до обслужването не подлежи на компромисиrespekt.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравеите колеги,сега видях темата.И аз карам А6 2.8cuatro-99г-автомат.Имам я от почти 3 години.Много сьм доволен като цяло,само скоросната кутия ми направи проблем,исе наложи да я рециклирам.По двигатела ремаци,ролки,водна помпа и всички филтри.Като цяло е супер.Всяко лято се прибирам с нея в БГ.И просто удоволствието да се кара на дьлак пьт е супер.Несьм засичал расхода,но гори някаде 13/14,това в града. :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, колеги искам да помоля ако някой може да качи някъде едно клипче как работи двигателят му на празен ход. При мен има едно трептене/вибриране на мотора на празен ход, изключително неприятно, и искам да видя при други коли как е. Убеден съм, че не е нормално това което е при мен, но просто искам база за сравненеие.

Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе на 5 та наблудавах следните обороти при определени скорости;

при 100км - 1900обор;

при 140км - 2500обор.

при 160км - 2900обор.

Незнам като ми загрее автомобила оборотите са около 810-820 на стрелка; или казано много тънко над 800 ми е стрелката;

Това дали е нормално или трябва да са по високи;

При мен са долу - горе същите - на 100 км. съм с около 1800, на 140 - 2100, на 160 - 2800. Ама наблюдавам, че в зависимост от бензина има отклонения.

На празен ход и моята е в същите обороти като при теб.

2.7 TQ ARE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...