Jump to content

Нестабилни обороти при студен двигател


Recommended Posts

става въпрос за 1,8 ПМ мотор /моноинжекция/. Та значи, когато колата я запаля студена на бензин след като поработи малко почва да бърка оборотите, т.е. и като я форсирам на средни обороти двигателя работи нестабилно. Понеже имам и газово. а превключвателя "газ-бензин" ми е ръчен, направих проба когато на бензин започне да се дави, давам на неутрално превключвателя и колата вдига поне с 500-600 оборота преди да изгасне, но се изчиства прекъсването. И така е доло горе около минута. Днес мерих температурния /синия датчик/ който е на пластмасовия фланец и преди да запаля колата на -12 или -13 градуса даваше 6,9 килоома. След като при 20 градуса му дават 2,5 - 3 килоома мисля че е нормално да е такава стойноста. Та мисълта ми е някои знае ли дали може да е от датчика за входящия въздух и какво му е действието, защото когато е студена колата ламдба сондата не работи известно време и си мисля че не е от нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,погледни газовия клапан,погледни превключвателя бензин-газ!!

Както описваш случая,маи има едновременно пускане на газ и бензин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,погледни газовия клапан,погледни превключвателя бензин-газ!!

Както описваш случая,маи има едновременно пускане на газ и бензин!

ами колега, забравих да уточня че и в по-топло време когато я паля колата на бензин но е студено ми прави тия номера но много по-малко. Тогава и аз си помислих 4е е от клапана или от ключа газ-бензин, но откачах клемите към газовия клапан и към обогатителя и е същата работа. Даже и релето съм откачал, което е слагано допълнително, да прекъсва дюзата /т.е. свързвал съм го директно/. Може ли според вас Компа да ми прави номера не6то, 6тото имам още една тема за предварението, дето на средни обороти ми прекъсва двигателя на газ и бензин при нормално предварение, а когато дам закъснение при загряла кола изчезва прекъсването, но се спъва колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика на Хол!

и по-точно? кво искаш да кажеш с това. Датчика който е в делкото имаш впредвид ли? и какво може да му има? Обясни ми ако можеш по-конкретно, че не съм запознат много с датчика на Хол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hi na vsi4ki dnes 4uh za tozi sajt/forum, ta na vaprosa na mojto audi otkakto go imam kato si raboti na mqsto nezavisimo dali e studeno ili toplo strelkata na oborotomera si murda nagore nadolu no savsem maluk e viraja na kakvo li se dulji,bi trebvalo da si zakove oborotite na edno mqsto i da ne murda znam li?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,това е дтчика в делкото.

Смени го и ще се оправи!

Но преди да го смениш,тествай със стробоскоб за да се увериш напълно че е той!

Редактирано от arabiata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приятелю аз не мога да разбера какво може да му има на датчика, слагам стробоскоп и си дава предварение, но не мога да разбера колко дава. Днес сутринта си направих експеримент - сложих съпротивление 360 ома на мястото на датчика за температура /за компа/ и като беше студен двигателя запалих - държеше ниски обороти ама почти не се давеше. А датчика имаше стойснот - 4 килоома.

т.е. симулирах загрял двигател.

и не мога да разбера

мерих и другия датчик, който е на дюзата /дето мери температурата на въздуха/ и неговите стойности бяха приблизително толкова, но ми направи впечатление че с около 1 килоом повече показваше той, а всъщност този датчик е при въздушния филтър и няма как там да е по-студено отколкото антифриза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моята практика съм имал такива проблеми и се е оказвал 90% датчика на Хол!

Може би ти лазя по нервите, но моля те ако можеш дай ми малко разяснение какво да му проверя на този датчик че не ми е много ясно

6тото от доста време го имам този проблем и вече съм се почти отказал да пипам, 6тото освен комутатор, бубина и датчик на Хол друго всичко съм замервал. Извинявай предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...