Jump to content

проблем с автоматична скоростна кутия


ep bergman

Recommended Posts

здравей те колеги. от много време имам проблем с автомата ще ви бъда благодарен ако ми помогни някои?проблема е следния,става въпрос за ауди а4 1,9 тди 110кс. 1998г 4скорости афн на 310000км,сутрин когато потеглям моторът?или скоростната са много шумни,на 1,2,3скорост, когато влезе 4 шума спира,при превключване от 1 на 2и от 2на 3 много се замисля преди да вкючи, забелязах някакво омасляване отдолу на кутията,има и някаква букса която е омаслена?като цяло колата е много мудна в ниските,и оборотите ми играят по време на скорост+претрисане(няма мощност можеби)да вметна че е обслужена много добре няма катализатор.турбината е чистена ерг то и колекторите също,нов дебитомер.клапан н75 нов.следващият път ще пусна скимни на омасляването.благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ремонт.

1.Муфите са отишли и са запушени на 100% маслените магистрали на кутията.

2. Сменял ли си маслото в кутията-ако не-какво чакаш.

На тия ремонта им е скъп и не си заслужава. По-добрият вариант е втора употреба с гаранция около 400 лв трябва да струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете че ползвам темата но и аз имам саштото ауди АФН с 4 скоростен автомат и изведнаж запо4на да смяня скоростите на 3800-4100 оборота,масло и филтар са сенени, пробвах и с друг "мозак",смених и датчиците по кутията за пробата но ништо. на ваг кома ми дава гре6ка за някакав мултифункционален превклучвател и като я изтрия започва на таблото да показва на коя скорост сам,а ако я оставя стои на Д,но това си е от преи и така сам навартял около 20 000 км. от какво може да е. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ремонт.

1.Муфите са отишли и са запушени на 100% маслените магистрали на кутията.

2. Сменял ли си маслото в кутията-ако не-какво чакаш.

На тия ремонта им е скъп и не си заслужава. По-добрият вариант е втора употреба с гаранция около 400 лв трябва да струва.

И аз така мисля,Смяната на масло вече е бесмислена,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

За ремонт.

1.Муфите са отишли и са запушени на 100% маслените магистрали на кутията.

2. Сменял ли си маслото в кутията-ако не-какво чакаш.

На тия ремонта им е скъп и не си заслужава. По-добрият вариант е втора употреба с гаранция около 400 лв трябва да струва.

2006г ходих на сервиз смениха ми маслото но от тогава взе дами прави проблеми след това пак я закарах в същия сервиз казаха ми турбина на скорусната 900лв 6 месеца гаранция смениха я +2път смяна на масло,пак проблеми върнах колата за рекламация пратиха я в софия незнам какво са я правили но същата работа какво ще ме песъветвате??ходих преди години в специлизирания сервиз ауди бургас закачихая ими казаха 2000лв пращаме тия кутията в германия за рециклиране. колега горе долу колко пари да си приготвя?да сменям ли отново маслото филтри гарнитури или да взимам 2ра ръка?какво ще ме посъветваш?благодаря

Редактирано от ep bergman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2006г ходих на сервиз смениха ми маслото но от тогава взе дами прави проблеми след това пак я закарах в същия сервиз казаха ми турбина на скорусната 900лв 6 месеца гаранция смениха я +2път смяна на масло,пак проблеми върнах колата за рекламация пратиха я в софия незнам какво са я правили но същата работа какво ще ме песъветвате??ходих преди години в специлизирания сервиз ауди бургас закачихая ими казаха 2000лв пращаме тия кутията в германия за рециклиране. колега горе долу колко пари да си приготвя?да сменям ли отново маслото филтри гарнитури или да взимам 2ра ръка?какво ще ме посъветваш?благодаря

Аз акъл не мога да давам.Всеки сам си решава. Но все пак съвета ми е да си потърсиш втора употреба, като можеш да се уговориш с някой сервиз да ти изкупят старата за части на някаква цена, и така ще спестиш малко парици. Само отваряне и затвряне на кутията със смяната на съответните рингове и гарнитури без да се пипа нищо друго съм сигурен че ще ти излезе колкото една 2-ра употреба с гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги от скоро ми натресоха Ауди А4 2.6 бензин автомат 5 степенен за сега работи много добре но тия от които взех колата не знаят кога е сменяно маслото на кутията и не бяха чували че изобщо се сменя.А аз като чета форумите и се плаша за тия кутии,и имам желание да я обслужа подобаващо, но ме интересува ако някой има информация колко литра масло събира кутията и колко горе долу ще ми струва удоволствието а и най важното да ми препоръчате надежден сервиз в Бургас че много съм се наплашил от майсторите тук.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...