Jump to content

ABS / ESP спря да работи


Cepro

Recommended Posts

Здравейте колеги.

малко насоки ако може да ми дадете да видим какво и къде да търсим, като до момента ме навява на мисълта, че някакъв датчик сдаде багажа, така или иначе утре ще се влиза в сервиз.

Предистория:

преди 2-3 месеца сменени накладки (ATE, от Кокича - мерси много за добрата цена!). 1LX е системата (т.е. с 4 ромбоидни накладки на всяко от предните колела, по 2 от всяка страна). спирачна течност - не е сменяна от както е в мен (година и половина) - не знам дали е от значени в дадения случай.

всичко беше ок преди студовете, като една вечер в заледеното се задейства ABSa и ESP-то (с малко помош и от моя страна :-)) и педалът на спирачката остана твърд... на следващият ден се предвижих до сервиза като от време навреме подавах повечко газ на свободна и педалът омекваше. спирачки има - но трябваше да натискаш силно и нещо претракваше (все едно сработва ABS-а). там - се оправи от само себе си бих казал, като уж някакви грешки изчистихме, но май не бяха за това, в бързината ги изтрихме.

от няколко дена - няма проблем, като си правих експерименти малко, например: влизам малко със занасяне, сработва ESP-то и педалът се втвърдява. изключвам и включвам от копчето - педалът омеква нормално, като от време навреме се усеща леко задържане (лек натиск, но не като от ABS-a, все едно заяжда нещо) при натискането му... и днес рехихме да закачим пак да видим за грешки и да ги запишем. грешки няма записани - но от ровичкане, светнаха ESP и ABS лампите на таблото и "проблем в ABS-а, моля се предвижете до сервиз" (не на Бългаски език естествено :-)), което ще е първата работа сутринта.

Някакви идеи, колеги? Някой да се е сблъквал с подобен проблем? Благодаря предварително на отзовалите се!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

калибрирай датчика на волана за ъгъла на завиване

има логика. забравих да напиша, че воланът ми е 5 градуса наляво (днес ровихме и там, но пък само гледахме за да видим градусите)... мислех на пролет с летните гуми като слагам новите да мине предница и т.н да го изправя... но пък е така откакто е в мен! миналата зима нямаше никакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси много колега. утре това ще е първото което ще се направи... ще пиша пак дали стана или не впри всички положения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега buzzi, пак спаси ситуацията. ... след интервенцията, пак си светеха лампите, и трябваше да се покара малко (test drive) и да се понатиска рязко спирачката и на леда газта да се побуксува малко и си угаснаха една по една (ESP и ABS) и всичко си дойде на мястото...

Благодаря много...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами пак съм аз... вечерта на леда пробуксува, включи се ESPто и педалът се втвърди... спирачки има, но ходът на педала е много малък. след няколко натискания на място - умекна...

предположения колеги?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма ли ламба да свети всичко е наред,ако педала не в ред прегледай вакумите

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма ли ламба да свети всичко е наред,ако педала не в ред прегледай вакумите

има. свети си - ок. явно ще се рови и там... мерси пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

... и трябваше да се покара малко (test drive) и да се понатиска рязко спирачката и на леда газта да се побуксува малко и си угаснаха една по една (ESP и ABS) и всичко си дойде на мястото.....

Малко да поправя, че явно предния път съвсем случайно съм направил теста успешно. теста се прави така:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/ESP_System_Function_Test

защо днес се наложи да го правя е следното:

от вчера ми светна лампата за накладките "(О)" (те са сменяни и са ок), но лампата свети... течност има, кабелчета проверени и са ок, тест на системата също е направен, няма грешки през VAG Com-а.

единственото, което ме съмнява е, че при дърпане на ръчната показа на едното задно колело - не се задейства спирачката на това колело. Възможно ли да е от там?

някакви идеи, колеги?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей те колеги използвам темата на колегата и предварително му се извинявам

колата е А6 2.0 тди ръчна 2005г,

и моята ми светва ЕСП-то но след окло 10 мин,като запаля мотора-смених стоп машинка нищо не се случва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

от вчера ми светна лампата за накладките "(О)" (те са сменяни и са ок), но лампата свети... течност има, кабелчета проверени и са ок, тест на системата също е направен, няма грешки през VAG Com-а.

единственото, което ме съмнява е, че при дърпане на ръчната показа на едното задно колело - не се задейства спирачката на това колело. Възможно ли да е от там?

някакви идеи, колеги?

само за инфо: прекъснато кабелче към накладките излезе накрая... свързване и лампата угасна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

здравейте отново закачаха ми колата с ваг-ком и ми казаха че волана е както трябва само някакви нули

но има една грешка която неиска да се трие, чека си свети постоянно и след 10 мин. светва и ЕСП

имаше няколко дни когато чека си изгасваше но ЕСП-то си светва след минути сега пак си свети постоянно чека

ако някой има идея моля да сподели

post-76879-0-38200600-1362070059_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...