Към съдържанието

Снимка

Проблем със задна предавка на А6 С5 98 г.TDI 150кс Автоматик

• Моля влезте във форума за да отговорите
8 отговора в тази тема

#1 SLAYTER

SLAYTER

User

• Members
  • 6 Мнения:
  • Kaра:Audi A6 Black 2.5

Публикувано 26 февруари 2013 - 11:55

Здравейте колеги,

тази сутрин след като паркирах пред блока установих че при превключване на задна ® колата направи
пауза от няколко секунди и след това рязко включи. Автомобила е Ауди А6 С5 150 кс 98г ТДИ автоматик типтроник не е куатро.

На (D) се движи ОК, но след като пак я пробвах да паркирам назад отново направи кратката пауза и после внезапното включване.
Предишния собственик ми е приятелче и сподели че маслото е сменявано преди има няма 5-10 000 км.

Предварително Ви благодаря за споделените мнения и съвети!

Поздрави!

#2 Creative89

Creative89

User

• Members
  • 811 Мнения:
  • Interests:Лов, Ловен Туризъм, Off - Road
  • Kaра:Audi A6 C5 2.8

Публикувано 26 февруари 2013 - 12:23

Колега, приготви се за ремонт! Преди 2 месеца на мой приятел му започнаха така проблемите със задната скорост, че даже изобщо спря да може да включва задна и в крайна сметка даде 2200лв за ремонти. Закарай я да я погледнат по-скоро, защото тя изведнъж, ще се предаде. :steinigung:

#3 SLAYTER

SLAYTER

User

• Members
  • 6 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2013 - 12:31

Здравей и благодаря за бързия отговор, дано ако е "хваната" по навреме да не ме изръсят толкова

имам телефона на едно момче евентуално да започнеме с диагностика на кутията или нещо от сорта. Въпреки че е ме е много яд преди 2 седмици и направих рециклиране на рейката на волана и тъкмо мислех че съм приключил с финансово тежките ремонти. Ако можеш да препоръчаш някой сервиз или човек само ще ми бъдеш в помощ.

Благодаря предварително!

Редактиран от VBI, 26 февруари 2013 - 19:27.
Цитиране на предходен пост!

#4 Creative89

Creative89

User

• Members
  • 811 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2013 - 13:19

Ами попринцип ако си от София знам един Коко, дето е известен и добър, ама тоя моя същия приятел дето казах преди това ходи при него, и уж всичко беше наред, ремонтираха я за около седмица и като си я взе човека, тръгна към тях и спирайки отпред, включва задна и пак к.р. На всичкото отгоре се опитаха да го обвинят него, че е направил нещо за да я счупи пак и как не е било възможно това, бил ударил със засилка в тротоар назад...и некви е такив тъпни, та не съм сигурен дали да ти го препоръчам него. Иначе си разбира от работата, ама явно се правят на луди, както всеки майстор в България.
Аз ти давам телефона му, но пак ти казвам, всички казват, че е много добър, но явно се прави на луд от време на време. Те на - 0888135077 - Коко
Ако искаш зачакай още някой колега да препоръча майстор и тогава пристъпвай към действие. :zustimm:/>/>/>

Редактиран от Creative89, 26 февруари 2013 - 13:20.

#5 SLAYTER

SLAYTER

User

• Members
  • 6 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2013 - 13:28

Свързах се с майстора на който вече имах телефона и човека ще ме приеме утре. Колеги остана ли доволен ще Ви го препоръчам, но честно казано мен ме е шубе от финансовата диагноза най -вече, иначе то е ясно че има ли пара всичко се прави. Иначе съм от София ако някой иска съвет за кормилната рейка, мога да дам инфо - това ми беше последния ремонт(засега). И ти благодаря колега за отзивчивостта.

Редактиран от VBI, 26 февруари 2013 - 19:28.
Цитиране на предходен пост!

#6 Creative89

Creative89

User

• Members
  • 811 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2013 - 13:30

За нищо. :zustimm:
Пиши, като разбереш какво става. Дано не е нещо голямо, ами още да си в начална фаза и да минеш тънко. :bia:

#7 SLAYTER

SLAYTER

User

• Members
  • 6 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2013 - 15:36

Сега слязох на паркинга пред сградата и пробвах колата заедно с предишния и собственик - и сега си работи нормално. Явно може би и аз се филмирам излишно но въпреки че тоя s-троник поне така знам че и се казва на тази скоростна кутия работи със забавяне (не е като новите автоматици с плавното превключване) Все пак ще я откарам на една диагностика, но силно се надявам да е било нещо моментно(все пак проблема е от тази сутрин). Колега на твойто приятелче горе долу колко е било забавянето при превключване на задна на мен сутринта ми се стори че ако преди е било секунда- две, днес беше 4-5.

#8 Creative89

Creative89

User

• Members
  • 811 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2013 - 16:40

Ами имаше 2-3 сек забавяне и след това се получаваше зверски удар. А и докато се караше, сменяше предавките с ебахти удара. Дефакто накрая точно преди да спре да има задна изобщо имаше и един друг проблем, че като спре под наклон някъде и после нема мърдане на лоста. Та спираше на ръчни и т.н. щото един път се налага да го теглят леко назад за да може да включи на скорост, щото иначе неможа да мръдне лоста. Виж направи една диагностика да ти е мирна душата и тва е. Също така питай дали е сменял филтъра на скоростите твоя приятел. :zustimm:

#9 SLAYTER

SLAYTER

User

• Members
  • 6 Мнения:

Публикувано 01 март 2013 - 10:12

Оказа се управлението (мозъка) на скоростната кутия.

Най - вероятно Понеделник ще я пусна да се прави, пък за "присъдата" - ще видим.

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

mobile.bg