Jump to content

проблем с фарове ауди 80


Recommended Posts

здр на всички.имам следния проблем..

немога да си настроя фаровете , понеже винтчетата които седят от вътре на фара (които държат рефлектора) и се настроива от тях са счупени.

в момента фаровете ми светят на където си искат - по небето ,по земята ,гледам птичките на дърветата и все в едини такива много екзотични посоки.

моля ви дори ако има някои който ги прави или място от където да си закупя нови такива части ....ще съм благодарен. от Плевен съм

а и така и така съм пуснал тема за фаровете да питам ....

тези от ауди 90 които са със отделни къси и дълги светлини стават ли за ауди 80 ? и дали фабрично фаровете от 90 имат мигач .?

благодаря и поздрави :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,кое точно е счупено,металния винт или пластмасовия държач,който се движи по металния винт и мести рефлектора?

При мен част от кожуха на фара липсваше и правех,и кожуха на фара и винта за регулиране.Ако мога да дам съвет,като за "направи си сам",кажи нещо повече или дай снимки,по възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,кое точно е счупено,металния винт или пластмасовия държач,който се движи по металния винт и мести рефлектора?

При мен част от кожуха на фара липсваше и правех,и кожуха на фара и винта за регулиране.Ако мога да дам съвет,като за "направи си сам",кажи нещо повече или дай снимки,по възможност.

[/quote/]

мисля, че е този който мести рефлектора (пластмасовия винт), защото единия рефлектор си седи свободно и се мести все едно няма никакви винтове..!?!?!

снимки нямам защото не съм свалял фаровете още

ако можеш дапомогнеш ще съм ти благодарен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фар от 90 няма как да стане на 80.

На 80 има 3 варианта на фарове които са монтирани: обикновен с мигач до него, трисекционен (дълги, къси, габарит) с мигач в бронята, фар с лупа и мигач в бронята. 90ковия няма дори визуална прилика с някой от споменатите.

ФАрове търси при Спас или Емо - със сигурност ще имат няколко бройки със здрави реглажни винтове от които да си избереш. Като купиш фарове втора ръка задължително ги пращаш в Стрелча (има тема във форума с инфо за процедурите там) да ти сложат ново никелово покритие на рефлектора и измиваш старателно стъклата на фаровете + купуване на нови уплътнения за да не се пълнят със жаби и упражнението да се наложи да се повтаря след година-две

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...