Jump to content

Проблем с обтегача на пистовия ремък.


Recommended Posts

Имам въпрос за оптяжния механизъм на който се закача обтяжната ролка на пистовия ремък.Този механизъм представлява едно тяло, което от едната страна се закача за амортисьорчето за обтяга а другия край с болт се захваща за стойка която е захваната за картера.Преди няколко дни ми се скъса точно този болт който се захваща към тази стойка.Въпросът ми е от тази страна как лагерува там тялото(на което се захваща обтяжната ролка) към стойката.Тъй като когато разглобих колата и извадих болта там не видях да има нищо а според мен би трябвало да лагерува на нещо тъй като има движение.Ако някои знае какво е там(лагер или втулка) да пише.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, все пак дай годината на автомобила и желателно кода на двигателя независимо, че виждам 2.5 TDI, 163 к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинавам се за закъснението. Разгледай подробно прикачената схема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега схемата много ми помогна за което съм ти благодарен.Към схемата има ли описание на позициите които са посочени в нея, имам предвид имена или кодове на частите които са показани за да знам как се казват и как да ги търся.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега между позиция 23 и 25 се е получила хлабина и поради което къса болта 22.Така го забелязах аз.Имам предвид мощо ли да се подменя нещо, примерно елемент 23.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега вземаш си позиции 23-2броя,24-2броя,25 и 27 и проблема ще ти се реши.когато се износят тия втулки 23 елемента 25 започва да хлопа в тях и от там се изкривява позицията на ролката и ремъка се къса.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...