Jump to content

Смяна на крушките по таблото


iordan0ff

Recommended Posts

Явно при свалянето на таблото, нещо е станало, защото крушчиците на оборотмера и километража не светят в т.ч и тези на водата и горивото, а и забелязах, че врътките на парното също не светят. Аз с нагласата да оправя малко таблото, то какво стана ... някой кабел ли е какво е. Иначе всички други крушчици по таблото работят, за смукача, ръчната, късите светлини, акумулатор и т.н. Съмнява ме кабелчето, с крушчицата за късите, ама то пък си свети ... :)

Редактирано от iordan0ff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би случайно да си намалил осветлението от врътката? На мен ми се случи един път като свалях таблото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да не би случайно да си намалил осветлението от врътката? На мен ми се случи един път като свалях таблото :)

Като нищо от коя врътка става въпрос, тези пластмасовите на таблото, от където се сверява часовника ли? И коя по точно, че аз до сега не съм знаел, че може да се намаля и усилва от там осветлението ;) . Или просто не е работило при мен :)

Редактирано от iordan0ff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лявата мисля че беше :) Може да е леко дефектна и да не намалява осветлението, а направо да изгасват лампите като я мръднеш леко в ляво.

Редактирано от Sklepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мм, сега пробвах ама, явно не е от нея никаква роля не играе, за съжаление е може и да си върши работата ама няма как да разбера, явно е някъде другаде проблема :) . Да не би да е кабел, защото като гледам осветлението на врътките на парното и осветлението на оборомера/скоростомера са вързани на едно, ако може да ме насочите къде горе долу и какво да търся ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жабката, осветлението на задния номер и светлините за заден ход има ли ги? Ако ги няма и тях си за кабел на багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само осветлението на таблото на скоростомера и обортомера, всичко останало свети и светлините за заден ход и крушките на номера ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушките имат по 2 ушички ламаринени,и имат гадния навик да не Контактуват добре точно от тях.

Свали таблото,виж въпросните крушки които не светят дали не са много хлабави,и ако са им завърти Ушичките за по-добър контакт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушките имат по 2 ушички ламаринени,и имат гадния навик да не Контактуват добре точно от тях.

Свали таблото,виж въпросните крушки които не светят дали не са много хлабави,и ако са им завърти Ушичките за по-добър контакт.

Колега знам това, обаче проблема не е частичен само в някои крушки, а като цяло сигурен съм че всичките крушки са работещи просто не достига явно ток до жицата, която трябва да ги захрани :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Явно имаш изгоряла писта по таблото.. свали километража..и провери от заде за следи от изгоряло..потъмняло.. ако намериш къде е прекъснато..правиш един мост с кабел..и си готов.. а колкото до въпросния кабел на багажника...ако е от него.. нищо на зад няма да ти свети..

Аз имах такъв проблем.. изгасна ми таблото,врътките за Парното,както и самото парно спря да работи, жабката,номера и стоповете..но проблема се оказа в гнездото на Бушоните... не съм го сменял..ама правихме едни рокада... на букси..и за сега е добре.. но от няколко дена на сам забелязах че имам изгоряла крушка на оборотомера и на термометъра за водата.. ама хич няма да пипам.. че като чета из форумите какви неща стават..по добре така да върви..

Успех с отстраняването на проблема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега отстраних отдавна проблема, просто съм забравил да пиша :heiss:. Иначе по долу от това, което ти си написал е отговора :flehan:<_< . Първо презапоих пистите, нямаше почерняло, но имаше смисъл :zustimm:. След това, се учудих защо пак не работи осветлението, и се наложи интервенцията, с кабела :musik: Копчето за намаляне/усилване на осветлението и то работи вече всичко е ОК ;) .

Явно имаш изгоряла писта по таблото.. свали километража..и провери от заде за следи от изгоряло..потъмняло.. ако намериш къде е прекъснато..правиш един мост с кабел..и си готов.. а колкото до въпросния кабел на багажника...ако е от него.. нищо на зад няма да ти свети..

Успех с отстраняването на проблема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...