Jump to content

Кои са кабелите на машинката за централното?


Miroslaw

Recommended Posts

Здравейте Колеги! Карам Ауди А4 96г. и ме интересува кои са кабелите на машинката за централното, защото има много кабели, а искам да си вържа модул за отключване и заключване? Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Колега, аз си вързах аларма към централното на колата, още като я купих април месец, но мина вече доста време и нямам спомен за цветовете на кабели, но ще проверя тези дни и ще ти пиша със сигурност. Иначе нали знаеш как да направиш схемата на свързване, при положение, че колите ни са с пневматично заключване?! :hilezh:

Хайде за тези който не знаят: Разглеждаме модула за заключване, условно като две релета с Нормално затворен контакт (NC), Общ или управляващ (COM)и Нормално отворен контакт (NO).

1. Свързваме NC на едното реле с COM на другото.

2. Свързваме NO на първото реле към постоянна маса.

3. Свързваме NO на второто реле към постоянен +12V.

При А4 1.8 АДР (предполагам и при другите е така, но не съм сигурен), в краката на шофьора до колонката, под бушоните и зад тях релетата, по спомен имаше една конзола на която са закрепени букси с кабели идващи от различните модули из колата и там им е свръзката. Та опитмо може да разкачате една по една буксите и да правите проби докато спре да ви работи централното, т.е. сте нацелили буксата на свръзката между кабелите идващи от заключващия суич и отиващи към модула за централно заключване. По спомен мисля, че бяха (червен/син - +12В), (кафяв - маса) и (зелен/син - управляваща линия). За цвета на управляващата линия не съм сигурен, но пак казвам, ще проверя допълнително на колата и ще пиша.

Та просто намирате тази управляваща линия и я прекъсвате. След което свързвате NO на първото реле към проводника, който прекъснахте отиващ директно към модула на централното заключване, и NO на второто реле към отрязания проводник идващ от заключващ/отключващия суич идващ от шофьорската врата.

На практика това е начина на свързване при положение, че нямаме схемите и не знаем нищо за инсталацията на колата. Дано бъде полезно на някой, а ще погледна точно какви са цветовете на кабелите при мен и ще го постна в най-близко време!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добре но къде се намират точно тези букси зад бушоните или зад големите релета някаде защото май там е трудно достъпно :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

audi a4 1996.html

Здравейте Колеги! Карам Ауди А4 96г. и ме интересува кои са кабелите на машинката за централното, защото има много кабели, а искам да си вържа модул за отключване и заключване? Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намират се най-долу в основата на колонката до шофьора. Абе, разглоби пластмасите и гледай снопа с кабели от шофьорската врата къде отива, на коя букса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Колеги знам че темата е стара но моля ви помагайте.Взех си и аз модул колата е а4 б5 АДР нооо 6 кабела са на модулчето и незнам какво да ги правя.Да вярно че са два контакта но от къде да разбера кой от тези 6 кабела е нормало отворен и нормално затворен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...