Jump to content

пружини за А3


eevooo

Recommended Posts

Здравейте колеги интересува ме дали пружините на нашите А3 - ки са различни

Забелязъл съм че на тях има едни точки и се питам дали тези точки не показват мекотата на пружината?

Моета кола е като баги с оригиналните пружини !

споделете мнения ако обичате <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има поне 8 вида пружини за А3 8L и всичките се различават по твърдост и височина. Съобразени са с тежестта на купето, двигателя и вида на окачването (спортно, стандартно или за лоши пътища). Различават се по цвета на точките, които са нарисувани в/у тях. В ЕТКА има вида на всяка пружина, а по VIN би трябвало да може да се види какви са точно твоите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.. да ти кажа много дълго време бях навит за А3 това лято се сдобих вече с него. От скоро го заглеждам спрямо други А3-ки че мойта е леко по висока, но на пролет ако си намера 17-ки ще преценя дали да ги сменям със спортни. Като цяло оригиналните прожини са леко високи и возят като спортно но не се осеща голяма твърдост!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Има поне 8 вида пружини за А3 8L и всичките се различават по твърдост и височина. Съобразени са с тежестта на купето, двигателя и вида на окачването (спортно, стандартно или за лоши пътища). Различават се по цвета на точките, които са нарисувани в/у тях. В ЕТКА има вида на всяка пружина, а по VIN би трябвало да може да се види какви са точно твоите.

колега неска ходих да проверявам в магазин за части и ми казаха че понейе колата е стара вече и няма подробни дани за нея :(

можели да ми помогне някои :steinigung: ето снимки на моите пружини

post-33316-0-44158500-1328044038_thumb.j

post-33316-0-11867300-1328044066_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Zdravei kolegi,

Kupih si Audi A3 1998 TDI 1.9 AHF Motor, Prujinite mu bqha sportni i gi smenih uj s normalni a se digna sigorno samo s edin santimetar!!! maistora kaza che motora bil mnogo tejuk... sled edna sedmica spukah karter, sega sa mi slojili edni tamponi deto leko q povdigat i i napravih otdolu predpazitel na kartera , obache pak si e acki niska i otkadeto i da mina da e malko po visoko zadiram sichko!! Shte vi buda blagodaren ako nqkoi obqsni malko poveche za prujinite che ot tezi katalozi i tezi nomera nishto ne mi e qsno a kato gledam ima nad 20vida prujini http://www.catcar.info/audivw/?l=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%3D%3D

Strahuvam se nqkoi da ne mi prodade nqkvi drugi prujini za vtori put..... a kato se kupqt i sled tova i se plati smqnata si izliza skapichko !

Писането на кирилица е задължително!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни по принцип твоята кола конкретно с какви пружини е излязла от завода и сложи такива и това е. По ВИН номер проверяваш кодовете които отговарят на твоята кола (част от кодовете ги има и отзад при резервната гума на една лепенка) и след това ги декодираш. Там пише дали окачването ти е стандартно, спортно или полуспортно/хибрид и такова търсиш. Все ще е по добре да сложиш оригиналното отколкото каквото и друго да е, въпреки че на нас в БГ ни е нужно окачване и ходова част на танк :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...