Jump to content

Необяснимо поведение на фабрична аларма


sashocos

Recommended Posts

Проблема е от около месец.За мен е просто необяснимо.

Случаят е следния,като вкарам колата в подземния гараж в бачкането алармата и централното не се включват.Заключвам я с ключа,(както и отключвам),тогава чувам сигнала от към багажника,което значи че алармата е включена,просто дистанционното в ключа не работи в подземния паркинг,като я изкарам-работи .Когато забелязах проблема разглабях ключа,мерих батерите,чистих пластините и диодчето всичко е о.к. Паркирам колата там от както я имам и до сега проблем не е имало.Опитвам с да мисля практично и логично(а не за полтъргайси <_< ) и нямам обяснение за случващото се.Мисля си дали поради някаква причина не са монтирали някакъв заглушвател в подземния гараж-знам ли :DПитам колеги нямат поблем

По принцип назнам със сигурност каква е дистанционната връзка на алармата(може би инфраред),но работния и обхват е максимум 2-3 метра с нови батерий ,поне при мен.аз пробвам от 20 см. и не ще.

Въпреки че не виждам пряка връзка ,но ключа не отключва от както монтираха осветление(луминисцентно),преди пак имаше ама якакво дежурно по някоя пура-тук таме,а сега е направо ден поне 50-60 двойни тела от тези с електронно запалване- китайски ,без бласти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото се случва и с мен в магазин Метро в Люлин .... установих обаче , че има някой крадец който дебне да не си заключиш колата и да ти я обере. Ползва заглушител на честота. Мръдна ли 15 метра по настрани и проблема се оправя. Добре че винаги чакам сигнала на алармата да го чуя и видя че мигачите пресветват като заключвам колата. Другите колеги от гаража ти може дистанционното да работи на честота която не се заглушава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... от както монтираха осветление(луминисцентно),преди пак имаше ама якакво дежурно по някоя пура-тук таме,а сега е направо ден поне 50-60 двойни тела от тези с електронно запалване- китайски ,без бласти...

Това е ключа от палатката. IR приемника се шашка от трепкането на лампите и не чува. Т.е. не вижда. <_<

Доближи дистанционното до окото и може и да тръгне.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...