Jump to content

Ауди А4 1.9 Тди Авф


vesko89

Recommended Posts

Здравейте, "колеги" !

Бих желал, да помоля за помощ. Имам проблем(то е ясно), въпросът е какъв е и кой може дами помогне?! Помогнете ми да разчета грешките на колата си и по възможност ме насочете към , сфорумник с достатачно компетенция, за да разреши проблемите и мъките ми с тази кола.

Карам ауди а4 1.9 тди avf (130 ks , 5 скорости), миналата и тази зима колата има следния проблем : при подаване на газ тресе ... турбото се включва по късно (2400-500) и не рядко влиза в така наречения "сервизен режим" (при 100-120 км турбото изключва). Днес ходих на диагностика от която съм доста недоволен ( с две думи-нищо не разбраха и те и аз). Записах номерата на грешките :

" DTC 17668163 p 1262

DTC 17965 p 1559"

Това са 2те грешки , моля всеки който може да мипомогне, да се вклучи в темата ми.

От Пловдив съм, съвети за клубни майстори приемам всякакви !!! :hilezh::steinigung::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти малко да четеш:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17668/P1260/004704

втората грешка е за пренадуване на турбото, потърси я в сайта на РосТех

Според мен имаш 2 отделни проблема:

- управлението на едната от ПД дюзите - ако се усеща само зимата може от влагата и студа да ти прави номер някой кабел.... това е добрия вариант в сравнение с проблем със самата дюза или разпределителен вал

- спекла ти се е геометрията на турбото и трябва да се изчисти.... евентуално и проблем с N75

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, надявам се наистина да не е б помпа-дюзата поблема а... поне като са два да са по- простички, но това ще го каже майстора към който още не съм се насочил. :steinigung:

Моля, подскажете ми за клубен майстор от Пловдив. <_<

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...