Jump to content

Ауди А4 охладител на хидравликата


Recommended Posts

Колеги налага ми се да сменя охладителя на хидравликата , трабата пред двата радиатора отпред. Възниква един въпрос, смяната е лесна отвиват се две гайки сменя се трабата и готово. Но после каква е последователността и начина на обездушаване на системата, за да няма ексцесии. Колата е 1.8Т АЕВ 95г.

P.S. ще се сменя и хидравличното масло.

P.S.S. охладителя може ли да се смени без да се сваля бронята?

:gruebel:

Редактирано от KPACEH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не се нуждае от обезвъдушаване.Маслото от рейката се връща през охладителя в резервоара.

:box:

Редактирано от bagera979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не се нуждае от обезвъдушаване.Маслото от рейката се връща през охладителя в резервоара.

:box:

:zustimm:

НО!

След няколко пълни завъртания, ляво/дясно ще се наложи да долееш известно количество масло!

Още нещо. Не пълни казанчето на максимум за да не се налага да купуваш ново :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменям охладителя, съответно всичко си е изтекло. И на всичко зглобено, наливам от горе, до макс, после завъртам волана два три пъти на запален двигател, доливам и готово. Това ли е процедурата? :rolleyes:

Трябва ли да се свали кората под двигателя, или може без да се сваля за да се смени охладителя, може ли само на свалена броня?

Редактирано от KPACEH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и без да се сваля бронята,но ще ти е доста трудно.Светвам те да си смениш и маркучите -тези от казанчето.Можеш да ги купиш от всички авточасти.Само трябва да са маслоустойчиви :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...