Jump to content

Въпрос за автоматична скоростна кутия


maxy

Recommended Posts

Здравейте колеги

Не ме бива много в заглавията, така че няма да се сърдя ако някой го промени.

Въпросът е: Имам ауди б3 карбуратор с лош външен вид, кит осукване и т.н. Предлагат ми да купя б3 моно с автоматични скорости(без кутията) може и без двигателя избора е мой. Интересува ме дали мога да си сложа моя ДВГ и мойта кутия, каква е разликата в захващането, много ли трябва да се побългарява, заслужава ли си и т.н.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

Не ме бива много в заглавията, така че няма да се сърдя ако някой го промени.

Въпросът е: Имам ауди б3 карбуратор с лош външен вид, кит осукване и т.н. Предлагат ми да купя б3 моно с автоматични скорости(без кутията) може и без двигателя избора е мой. Интересува ме дали мога да си сложа моя ДВГ и мойта кутия, каква е разликата в захващането, много ли трябва да се побългарява, заслужава ли си и т.н.

Благодаря предварително.

За да прехвърлиш от автоматична на ръчна кутия ти трябват:

скорости

полувалове

маховик и съединител, горна и долна помпи на съединителя заедно с маркучите.

конзолата с трите педала

лост за скорости със щанга, барчето около лоста за скоростите

по спомен и стартера е друг , но е възможно и да греша

и едно не много голямо , но изключително важно нещо, пред шофьорското място в началото на тунела на колите с ръчни скорости има стърчащо едно 20 см рогче на което се лови тампона на скоростната кутия при ръчни скорости, при автоматика го няма, за да няма вибрации и тресене на мотор, след това, рогчето трябва да се прехвърли на колата на която се слагат ръчни скорости, трансплантацията не е сложна , трябват чук и секач и после малко заварки по новото купе.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колко я взимаш? Дали си заслужава да правиш всичко това вместо да си продадеш аудито и с парите да си купиш една скоростна кутия и да си я караш както е замислена от завода.

Иначе ми струва че ще тръгнеш по мъките. Дано да греша. :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...