Jump to content

Климатроник


Plamen Kolev

Recommended Posts

Здравейте, Колеги Аудисти! :>

Проблема с който ще Ви занимая днес е свързан с климатроника и панела за неговото управление.

Преди около месец, докато си карам колата .. и реша да цъкна "AUTO"-то на панелчето се включваше и компресора (което според мен е нормално).

От няколко дни (от както се позатопли) компресора не желае да се включи .. каквото и да му правя (многократно натискане на "AUTO", "снежинка" и т.н.). Закачих VAG-COM .. програмата не успя да се свърже с модула за управление на HVAC .. изведе ми някакви "многократни грешки в комуникацията с устройството" .. или нещо подобно. Ходих при климатизаторите (маняците които ремонтират авто-климатици) закачиха ми системата за някаква машина на колелца с някакви дисплеи и други джаджи .. и ми казаха че системата ми е на ред (пълна) и за тях проблема идва от панела за управление .. писти .. спойки .. крачета и др. подобни.....

Надявам се някой от Вас, който вече си е блъскал главата с, ако не същия то поне подобен проблем .. да сподели преживяванията си .. и най-вече как се е справил с тази поредна шега на съдбата .. :>

Благодаря Ви предварително!

П.С. .. панела ми изглежда точно като този: http://195.149.248.189:8080/2012-01-24/6adeea249763af2153d01dcb7b515ac7_920x0.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, колега ..

.. в крайна сметка се оказа че буксата която свързва датчика за външната температура и останалата част от системата на климатика правеше проблем ..

.. Човека направи диагностика видя че датчика подава -16 градуса .. и в последствие, след ампутиране на проблемната част от веригата нещата се нормализираха .. и компресора вече включва нормално .. в крайна сметка се оказа поредната тъпотия, която на практика, можех и сам да си оправя .. но щях да си блъскам главата 2-3 седмици .. а Човека за 30 мин. я откри и отстрани .. :>

.. до следващия казус, колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...