Jump to content

Възможно ли е неизправност в ABS да изключва турбината?


BATSAWA

Recommended Posts

Здравейте колеги, наскоро си купих прекрасно А4 куатро 1997г, но имам проблем с компа на ABS-a.Най вероятно е изгорял и не мога да намеря такъв.

номера завършва на 111М.Четох някъде, че при проблем с ABS при куатрото, колата минава в авариен режим и изключва турбината(така е и при мен).

Ако някой може да помогне, ще му бъда много благодарен.

Редактирано от RaDi_b4
Редакция на заглавието!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,едва ли двете неща имат връзка,ЕКУ и АBS,няма как да говорят едно на друго,на новите коли може би ,ама на нашите не ,всички модули работят индивидуално,грешките в тя са за самите тях.По скоро опиши какви са проблемите ,много хора разбират и ще те насочат :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам точно този номер АБС Който завършва на 111М цена 200лв

При интерес тел:0893/578378,0879/363230 Недко

Редактирано от neddko2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравей,едва ли двете неща имат връзка,ЕКУ и АBS,няма как да говорят едно на друго,на новите коли може би ,ама на нашите не ,всички модули работят индивидуално,грешките в тя са за самите тях.По скоро опиши какви са проблемите ,много хора разбират и ще те насочат :zustimm:

Колеги,благодаря за мненията,а относно проблема ми:

Когато пипна само газта и турбината веднага се изключва, не надува въобще. При принудително включване( размяна да вакуумчета на разтоварващия клапан и датчик еди кой си), турбината си работи нормално, но гори като ламя и засега гледам да не я товаря повече от 3000 оборота.Има връзка със всички агрегати и датчици, освен компа на ABS. Утре ще сменя въпросният модул и ще споделя резултата.

RadiB4, благодаря за поправката, относно темата :)

Редактирано от BATSAWA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И без диагностика на мотора няма да се разминеш.турбината е винаги включена ,понятие като изключена турбина не съществува,просто компа не я брои за слива.Какви грешки има в мотора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ABS модула може да се ремонтира без проблем.Тоя дето ще го сложиш пак ще се прецака скоро време това си е дефект на тези ABS-си.

Благодаря ти колега май ще се оправя

И без диагностика на мотора няма да се разминеш.турбината е винаги включена ,понятие като изключена турбина не съществува,просто компа не я брои за слива.Какви грешки има в мотора?

ами не чете ABS,Турбината свири, а не надува мъркуча,докато пипна педала на газта и се изкючва турбината

една от грешките беше 00575

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...