Jump to content

платка със съпротивления


Recommended Posts

Колеги помагайте!!!!Купих си ауди В4 дизел колата е добра ама вентилатора на климатика работи само на нй високата степен.Проверих в сервиз казаха ченякяква платка със съпротивлиния трябва да се смени,в юнитрейд ми казаха че струва 148 лв. с поръчка направо ме убиха някой не знае ли от къде да я намеря мялко по евтина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от моргите - и аз го имах същия проблем - цената стана доста по-реална, не помня точно. ако си пуснеш търсене из форума имаше тема даже със снимки и номер на частта, да знаеш какво ти трябва. Ама търси за "парно", не за климатик :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом само 4-та степен ти работи значи е от термозащитата, на брат ми я смених точно за 15 мин и струва 1,20 лв. в най-близкия магазин за електроника

Редактирано от pif
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената за АБК в Ауто+ е 2х, а не 7х лв. Не е задължително да е от предпазителя - т.е. може и съпротивленията да са изгорели. Обикновено причината е тъпия френски вентилатор на Валео, който Ауди в момент на умопомрачение вероятно са решили да монтират вместо такъв на Бош - лагерите на въпросния вентилатор се скапват, той започва да върти трудно и съответно си горим каскада/предпазител след каскада/предпазител... Единственото решение е да се отвори капсулования мотор на вентилатора и да му се сменят лагерите (с 3-дневно пръскане с ВД-40/Литиева грес в просизволна последователоност не става).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...