Jump to content

Разминаване на ролките на комресора с тази на вала


HitBikini

Recommended Posts

Здравейте колеги, от дълго време имам проблеми с ремъка на компресора, та установихме днес че проблема идва от факта че ролките на копресора са изместени напред(навън) от тази на вала с около 5мм(1канал на ролката). и ремъка седи под ъгъл. Някой ако знае как се решава този проблем нека сподели ще сам му безкрайно благодарен, защото ми писна да сменям ремъци през 1 месец. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно или компресора е сменян или шайбата на коляновия вал и затова не води с другите ролки. И при мен беше така ,когато я взех но я оправихме!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко канален е ремъка. и той само за компресора ли е . Ако е както при мен ремъка е само за компресора може да сложиш по тесен ремък с една писта и няма да има проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги благодаря за отговорите,след много бира и главоблъскане мисля че намерих удачно решение следва само да го осъществя ако стане добре ще пиша какво сам направил та хора със същия проблем да не се чудят ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно или компресора е сменян или шайбата на коляновия вал и затова не води с другите ролки. И при мен беше така ,когато я взех но я оправихме!

Е напиши на колегата как сте я оправили де.Той нали това пита - как да я оправи..,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е напиши на колегата как сте я оправили де.Той нали това пита - как да я оправи..,

При него е малко по-друго положението. Колегата е с А4 1,8Т и трябва да е с климатроник т.е. всичко да е оригинално.

Аз съм с А4 1,6 с допълнително слаган климатик и шайбата на коляновия вал беше сменяна с друга пак от А4 -(демпферна с двоен канал) но беше по-навътре с 4мм.и не водеше с компресора и другите ролки.Реших проблема ,като поръчах да ми струговат и шлайфат една подложна шайба 4мм. ,която е под тази на коляновия вал. Вече пета година всичко е ОК и климатика работи,като луд... :bia:

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

колеги ето какво се оказа след разглабяне на цялата предница, стойката на компресора се оказа от А4 дизел и затова бяга с един канал явно предишния собственик не му се е занимавало да търси стойка от бензиновата а4-ка. Лошото в случая е, че неможе да се разпробие нова дупка за болтовете понеже самата стойка не го позволява, та решихме проблема по стария начин с рязането на един канал на ремъка... и си пасна чудесно, само сега ще видя дали няма да ми го "яде" по бързо ...

Редактирано от HitBikini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...