Jump to content

Толкова ли е трудна за намиране бензиновата помпа?


Fibrom

Recommended Posts

Здравейте, колеги

Изгоря ми бензиновата помпа онзи ден и днес в севиза, в който ходя от години да обслужвам колата, се оказа супер дефицитна тази част :blink:

Става дума за обикновена Б3-ка, PM мотор, 91-ва година, 1.8.

Помпата в външна под задно дясно колело. В крайна сметка ми сложиха бензинова помпа за Рено дизел :lol: Засега работи :)

Казаха ми че за моята кола помпата била за 1.6 бара, а тези които се предлагали в магазините били на 3, 5 и 6 бара.

Ще ми бъде полезно вашето мнение по въпроса :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърни се към колегите Emsi_Audi и More , те имат морги за аудита и може да имат такава оригинална помпа втора употреба .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 бара не трябва ли да е СЛЕД регулатора :gruebel:/>/>

а преди него от помпата да е 3.0-3.5 bar.?

ПП: поне така си мисля аз :hilezh:/>/>

нека ме поправят ако съм във грешка:zustimm:/>/>

:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия мотор. Не оргинална в СЗ ми предложиха на 90-120 лв., оригинална на Бош - 240 лв. В момента съм с Пиербург от Рено 1.5 турбо със същите параметри като на Бошовската купувал съм я преди около 5 години за 145 лв. нова. - преди няколко месеца и тя си отиде. За каква сума ти дадоха дизеловата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

120 лв.

Но нещо не е наред, нямам представа дали е от помпата. Когато е студена колата и се запали на бензин гасне, ако не се държи в обороти. Като загрее си работи нормално на бензин, има стабилна работа на празен ход.

Това нещо го правеше и при старата помпа в последните седмици, но когато изразходвах докрай останалия бензин и налях 20 литра се оправи и работеше нормално. До момента, в който два дена след това умря помпата.

Ще ходя да я замерват новата помпа, явно в нея е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема може да е и от температурния датчик който е отстрани на главата, преди време на моята проблема беше от него, симптомите бяха като твоите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...