Jump to content

Проблем с разхода на Audi 80 1.8S


Mirko0

Recommended Posts

Здравеите колеги взех едно Ауди 80 1.8С много на далавера уж и започнах вече да се ядосвам много яко с него,когато го взех гореше си маи нормално,но след няколко дена започна да гори много яко като имам предвид много яко със 10 лв. бензин 8 км. и то с нормално каране,започнах с ремонтите смених маркучите за вакома от колектора къмбобината и делното имаше спукано оправих го от там дистрибуторната капачка беше преебана смених я и нея и кабелите,иима малко подобрение с 10 лв. 20 км което пак не ми изглейда нормално.Забравих да кажа двигателя е 1.8 механична инжекция.Ако някои се е зблъсквал с такъв проблем да каже какво да го правя или да го режа с флекса и за вторични.Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със 10 лв. бензин 8 км.

Брат сигурен ли си, че нещо не си объркал? 10лв. = 4 литра бензин! А с 4 литра да минаваш 8км. тва е разход от 50/100 :blink:

Според мен трябва да си провериш резервоара, поплавъка или километража!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат вобште не съм в грешка точно така е с 3.8 литра минаваше 6 км преди да оправя вакома и капачката сега минава 20 км. ама според мен треа да мине поне 35 км несъм запознат за 1-ви път карам такова ауди и дори незнам колко е нормално да гори градско но според човека от които го взег 9 градско 6 извън градско а дали е вазможно незнам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама тия 10лв на празен резервоар ли ги сипваш или как,или по стрелката се ориентираш?Според мен трябва да гори от 10 нагоре сега през зимата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за протокола, аз съм със същото Audi 80, 1.8 моноинжекция, лятото съм го свалял под 10 с пенсионерско каране, сега ми дава 11-11.5/100 при нормално натоварване и задръстване! Мерил съм го, пълен-пълен резервоар на 100км. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здавей ,колега .Аз съм с Ауди 80i от 12г и разхода не ми е повече от 8на100 зимата .Такъв разход имах когато ми гръмна дибитомера.Сроред мен тръгни от резервара за теч,трабата до инжекцията но запалена защота помпата е в резервара .Ако всичко наред ,отвори и виж въздушния филтър дали е мокър и мириши на бен. .Има и един датчик на една дюза ,които играе роля на авт.смукач като запалиж и позагрее извади боксата.Моя се беше прецакал и като запаля гаснеше,защо то вкарваше много бензин и я давеше.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а къде се намира тази букса?

и при мене положението е че придръпва мн яко само когато е студена,когато загрее всичко е наред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Ще си позволя леко да събудя темата. Без 5-та дюза ще е нормална, а не обогатена сместа при "студено" палене.

Тя няма общо с другите. За нея си отива отделно гориво от "кръга". Пускането на гориво към 5тата се контролира от warm-up. "Едно такова четвъртито" над масления филтър. От него отива бензин към 5тата. То е отделно от другите 4-ри. Ако не работи warm-up, това ще значи че вътре клапана е в положение отворен или затворен. Или няма да подава на 5тата и ще пали трудно на студено, или ще върви на смърт и ще харчи яко ...все едно си караш колата на дръпнат смукач ... а да и съответно голям разход.

Има тема за висок разход на такъв двигател в раздела Ремонт/Сервизи - "Разход бензин газ".

Редактирано от Dpop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...