Jump to content

Въпрос за генерация на А4 1.8Т


Divko

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да си направя по широка генерация на аудито. Има кой да ми го направи -човек който умее да заварява с каквото и да е... но не се занимава точно с тази дейност.

Искам да ви попитам няколко неща и да ме опътите за да се получи нещо наистина хубаво и полезно .

Намерил съм от къде да си купя тръби и резонатори . Трябва да намеря естествено и някое хубаво крайно гърне .

Колата е ауди А4 1.8 Т куатро , така като гледах генерацията отдолу почти цялата е права при куатрото има доста малко чупки ... за въпросните чупки мисля да използвам колена от същата фирма от където гледах тръбите ....

Въпросите са ми следните :

63 мм добре ли ще са за колата? (стоковата мисля че беше 55) . Другото което е каква да бъде дебелината на стените на тръбата и не на последно място с по 1 резонаторно гърне на местата на гърнетата и крайно гърне естествено дали ще е адски шумна колата ?

За момента разкарахме катализатора ...

Който знае нещо по въпроса да споделя в темата и на лични ! Благодаря ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта се чува нормално без катализатор и краъно гарне! Имам само средно гурне и отзад заварен накрайник! Мен ми е интересно какво мога да сложа на мястото на катализатора понеже мойто само саму изпразнили червата... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами на моя катализатор на мястото е права тръба под наклон ,слизаща на долу ( подобие на така наречения downpipe ) Иначе с оригиналните гърнета ли си и генерацията като цяло не ти е по широка от стоковата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандарната е оригиналното средно гърне и това е! Задно гърне няма и катализатора е празен! Колега ак онети е проблем направи една снимка на катализатора да видя как е при теб. Тя ламда сондата не седи ли върхо катализатора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да там седи даже при мене са две ламда сонди едната е отпред на катализатора едната отзад. Сега и двете стоят на тази тръба навити на такива гайки на каквито си стоят. Засега нямам никакви ядове , втората сонда и е сложена някаква джаджа вътре да я лъже ,защото по принцип следи работата на катализатора .

Снимки ще ти направя днес :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със същото Ауди като твоито и се чудя къде да си махна катализатора, а втората ландада да не ми светка чека, ще се радвам, ако дадеш повече инфо и качиш снимки!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София мога да ти кажа къде направиха моето. Ето снимките , които ви обещах

70b6f1e060bd14a5.JPG

d4c43732bd480d86.JPG

c2e570887ec7e268.JPG

засега с чека нямам ядове вече един месец , а единствената разлика в шума е че някак си се "чува" дейноста на турбината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...