Jump to content

Проблем задна пластмаса


Vostro93

Recommended Posts

Здравейте колеги.Имам един въпрос относно задната пластмаса на багажника.Още като си взех колата след като я миех течеше край нея вода и влизаше в багажника.Но сега изникна и още един проблем чува се уникално дразнещ звук на разхлабена пластмаса от бас касата , която сложих наскоро и ще трябва да я гледам как се отваря да я майсторя.И на въпроса знаете ли как се демонтира ,че да не я счупя нещо.Прегледах има 2 болтчета на дръжката има ли някакви щифтове или нещо друго? Благодаря предварително... предоставил съм снимнки със червено да видите точният проблем! :)/>

Редактирано от Vostro93
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен тези болченца при дръжката всичко останало са щипки! Сваляй ги внимателно, защото те са метални и не се чупят, но се чупят гнездата в които стоят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен тези две болчета има и още две като отвориш там където е аварийния триъгълник.

Има четири метални щипки/мисля/бяха в горната част на капака,отдолу са само болчетата.

Наистина се чупят гнездата им,пластмасата е тънка.

При отворен капак започваш от долната част,там където е бравата.

Трудно излиза,особено първия път.Дори като откопчееш щипки пак не излиза,защото се държи с едни чопове към горната пластмаса която обикаля стъклото.

Аз два пъти съм я свалял,преди но преди няколко дни ми се наложи пак.Спря да пръска пръскалката и доста зор видях в последната стъпка,докато излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм видял и разбрал, колегата пита за кората на третата/петата врата на А3 а при нея няма повече болченца, триъгълника не стои на нея.

Редактирано от streetracer1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм видял и разбрал, колегата пита за кората на третата/петата врата на А3 а при нея няма повече болченца, триъгълника не стои на нея.

Да така е благодаря ви за помоща.Отснася се за нея ( на третата врата пластмасата а триъгълника е доло)Значи там където е дръжката предполагам ,че има 2 болтчета и всичко друго е щипки предполагам.Чудя се сам дали да я свалям или да отида при един " комшу " който боядисва коли и предполагам ,че ще му е ясно как да се свали безопасно да не ми се налага да купувам такава пластмаса.... Thanks Huston !

Аааа забравих да попитам ,а някой знае ли защо така се е получило ,че пластмасата дрънчи и олива вода в купето като дигна капака ,когато е мокра....

Редактирано от Vostro93
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми по принцип явно някоя щипка може да е здала и да виси леко кората от някаде си,при мен също съм чувал да потропва по нещо отзаде то се знае че е кора някоя си...какво да се прави старички са колиците,а колкото до теча избягвай да я миеш докато не оправиш проблема и няма да имаш вода в купето,ако не си забелязал след автомивка като отвориш страничните врати по праговете нали има леко водица така е и при багажника от страни и от доло по пластмасовата лаистна също има по малко вода просто не са изолирани по старите модели както трябва не казвам че влиза вътре вода само леко натича по ъглите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето мои писания от друга тема

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=87701&view=findpost&p=2003781

И да ако се счупят щипки може да започне да потропва кората.

Редактирано от MaxZ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегата с дрънчащата и мокра кора. Водата предполагам е от задната чистачка доста често срещан проблем, но със свалянето на кората я провери или просто отвори багажника и някой да пръска със задната чистачка и почнели да олива ясно де е проблема :bia:/>

п.с. А колкото до поста на Хави бих го посъветвал да си провери уплатненията защото колкото и да са стари нашите дриги вътре не трябва да "натича" ама грам, а ако говори за пласмасовия праг на вратите и от долната страна на багажника, че има вода то това е нормално те са преди уплатненията и там е нормално да има вода :zustimm:

Редактирано от mario9900
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...