Jump to content

Скърцащ волан


AUDI A4_B5

Recommended Posts

Здравейте отново колеги с малко актуална информация,значи смених селия комплект носачи,смених си и хидравличната течност,разглобих с волана,а волана скърца ли скърца като стар верижен тракТор.Но все пак стигнахме с майстора до заключението че скърцането идва от Рейката или от накакви маншони около нея през който минава кормилния лост,кофти че аз не виждам никакъв достъп до там,а на майстора ми явно хич не му се занимава.Няко знае ли каде се намира този маншон през който минава кормилния лост за да го напръскам със смазка ?

 

 

   и аз минах от там.. :) Днес смених два кормилни накрайника ляв и десен и колата заспа...няма шумове иначе скърцаше по същия начин. Между другото накрайниците бяха здрави , без луфт ,но като махнах маншона вътре нямаше грам смазка и фактически се търкат метал в метал.....

Здравейте колеги малко е стара темичката, но имам подобен проблем като вашият и реших да си питам :lupe: (http://vbox7.com/play:40cdaabc20) това се чува и стана изведнъж, възможно ли е да е от тези маншони, за които говорите и може ли да кажете тяхното местоположение вече (между другото днес минах през една доста дълбока локва вода и да не би да се е отмила така тази смазка на тези маншони) и може ли да е от маркуч или да не вдига масло за хидравликата понеже (поне в тази тъмница) ми се стори, че има хидравлично масло в казанчето. Ще съм благодарен ако имате актуални мнения по въпроса. Благодаря предварително!

П.П. Още нещо днес оставих колата си на жичкаджии да ми оправят моторчето на парното, че не духаше, след като започна да си духа 5 км след това започна звука (или поне аз тогава го чух  :blush: )... таааа може ли тези момчета да са оплескали нещо. Колата е а4 б5 96г дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб проблема е в хидравличната помпа,или по вероятния вариант е,че е останала без масло...Провери си казанчето,или по щека,или по разките от страната на левия фар...

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре на светло ще го проверя всичко, но пък стана изведнъж .. малко след като си го взех от сервиза взе да се чува, а трябва да подчертая, че слушам силно музиката и карах по околовръстното на СФ ... :Д аа там няма кой знае къде да завивам :Д

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...