Jump to content

Recommended Posts

Здравейте приятели, нов съм тук обаче почвам с нова тема защото пак съм се запалил по С8-ците. Реално се чудех между s500  и audi a8 4.2 tdi  и двете 2007ма. Меркела е със задно (което е добре за мен) с бензинов V8-мак (което пак е добре) и има хубав звук ако му се сложи добра генерация. Обаче интериора му е меко казано отвратителен, седалките са ужасни, скоростен лост няма ми се едно караш пикап в Америка през 60та година и ако не е с АМГ оптик не е мн хубав и отвън. А8-цата обаче е дизел (което е икономично и е плюс) 4х4 е и зимата може да се кара а при нас си вали стабилно снежец и като интериор и екстериор е мноооооого по добре от меркела. Обаче си викам като ще се чудя м/у а8 и с500 що да не се чудя м/у с8 и с500 и тогава пък реших хич да не се чудя и да гледам с8-ци. И чета назад напред и гледам разход извънградско 9.7...... Малко не ми е реален тоя разход. Градско пише 20, това по мога да го повярвам. Та след като ви изказах мислите си и мнението си искам от вас да разбера реално колко гори тая с8-ца с нормално каране, не с газ до дупка не и с каране тип монахиня, а реално. Също така искам да знам много ли е чуплива, знам че разходи по поддръжка са скъпи ама ако не се чупи толкова това не важи. Та двигателя искам да знам здрав ли е, окачването пак ли е толкова чупливо като при другите а8ци и скоростната кутия колко км издържа щото много а8ци около мен даваха хиляди да оправят скоростни кутии след 150 000 км. Много ще сам ви благодарен за мненията :))) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутиите са на ZF, както и на другите немски "премиуми" .... карат в зависимост от натоварването и двигателя около 250 000 - 300 000, след това каквото дойде - в повечето случаи ремонт за 2000 - 3000 лв. Тези, които умират на 150 к са или са на "горублянски светлинни години" пробег или никога не са виждали смяна на маслото

За двигателите - аз бих заложил на 4.2, без значение какво гориво.... 10 цилиндровия от първото поколение си има разни механични проблеми, тежък е за обслужване (за разни дреболии махаш половината мотор само за да отвиеш някоя тъпа гайка)... Като искаш дизел взимаш 4.2 TDI, ако искаш бензин и няма да газираш - 4.2 FSI (в първите години има и обикновен мотор, със стандартно впръскване)

Това за разход под или около 10/100 извън града пак са митове.... предполагам е възможно с изключен климатроник, празна кола и максимална скорост 80 км./час, но реалния разход ще стартира от 13-14/100

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...