Jump to content

Бобина А4 АДР 1.8


Kabraksis

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам въпрос относно запалителната бобина.
Ходих при майстор и ми каза, че била сцепена и за това колата ми пали трудно...

Та въпроса ми е: колко струва една нова бобина? И на 2-ра ръка горе/долу?

По обяснението на майстора ето така изглежда бобината.

post-70449-0-65406600-1370338543_thumb.j

Редактирано от Kabraksis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова, на БОШ е към 1500 лв.

Има на ХОФЕР за около 500 лв.

Втора ръка не зная, имах една, точно тая, за АДР мотор и я дадох на един майстор тук във Варна. Ако си от Варна мога да ти дам координати на ЛС да идеш и да я пробвате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От София съм, чисто нова 632 лева ми обявиха. Ще търся някъде 2-ра ръка.
Благодаря ти все пак!

А някой може ли да ми каже това ли е номера на бобината "035 905 105A "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не сцепена втора ръка едва ли ще намериш,карай си с тази,докато си пали.Тва че трудно пали,може да е други неща.

Точно от бобината е, тя направо да не ви казвам каква е... На магия пали от нея. Като запаля се чуди кой цилиндър да хване направо. Майстора ми гледа, проверява и излезна бобината.

П.С. Тя е цепена моята и са я правили (лепили) по някакъв начин. Абе за смяна е, не може да кара така. Ще търся 2-ра ръка защото 600 лв... Все ще намеря здрава. Ако някой знае в София къде мога да проверя за тази бобинка да ме насочи?

Редактирано от Kabraksis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите,това е първото ми мнение във форума затова да ви се представя,казвам се Невен от Бургас съм на 34 год.карам А4 1.8 125 к.с. АДР мотор производство 1997 год.,та по темата.

Имах същия проблем с трудното палене при мен само че излезе от дюзите.И аз като твоя маистор мислех че е от бобината и за целта е смених но проблема си остана купих я втора употреба от една автоморга тук в Бургас за 80 лева,но ми направи впечатление че беше цепната на 2 места.Но напълно споделям мнението на колегата plambata че втора употреба едва ли ще намериш без цепнатина а и е малка вероятноста заради нея да пали трудно колата.Успех,пиши като си решиш проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробвай с някаква друга,тук има доста хора които продават на части,и то от Софето.Препоръчвам ти на место да я сложиш и пробваш,преди да я вземеш,то ще си покаже.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...