Jump to content

Audi TT скърцане от кората на багажника


ownzi

Recommended Posts

Здравейте,

 

От както взех колата има едно много неприятно скърцане идващо от кората и от щората на багажника. Изглежда, че от пътищата ни и постоянното подскачане тази кора/щора тежи на пластмасата на която е окачена и освен, че самата щора скърца, скърца и пластмасовата кората на багажника.

 

Вчера пробвах и махнах щората за да не тежи на кората и скърцането намаля драстично въпреки, че все пак го имаше.

 

Четох из разни чужди форуми, че пръскат мястото на скърцане със силиконов спрей или слагат някакви меки уплътнители но не виждам как точно да провра между пластмасата и метала каквото и да било. 

 

Другото скърцане идва от колана когато е опънат (закопчан) скърца като се търка машинката за закопчаване в седалката. По принцип виждам, че има лепенка със нещо меко от другата страна за да не се търка в конзолата на ръчната но от другата страна са пропуснали май...

 

Интересува ме някой намерил ли е решение за тези проблеми? Или ако някой има някакъв опит да сподели.

 

Мерси.

 

 

post-80741-0-09298400-1371799785_thumb.j

post-80741-0-89373100-1371799821_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега свали кората без да счупиш останалите щипки с помоща на дълга права отверка, след това залепи тея които са ти счупени с поксипол и монтирай внимателно.......успех, може да сложиш и черен силикон и забравяш за всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че не знам дали мога да го сваля без някакви упътвания. По скоро с мойте умения ще го счупя :D

 

Успях да набутам 2 уплътнения от двата края, но там където скърца най-много (по средата), малко ме е страх да го напъна като не знам точно как се разглобява.

 

За сега горе-долу се закрепи положението. Не скърца толкова много.

 

Мисля да пробвам тия дни със силиконов спрей за гумените части да видим дали ще даде някакъв ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...