Jump to content

А4 1.8Т


ivomasterche

Recommended Posts

Здравейте

Купих си А4 1.8Т java script:emoticon(':respekt:', 'smid_8')

Имам въпроси относно смяната на маслото:

Колко лита масло събира тази кола и какво масло ще ми препоръчате имайки предвид, че колата е с турбо и е на 140000км (поне така пише). Каква му е цената коре долу и също ако знаете цените на въздушен, маслен и бензинов филтър.

Искам просто да знам като вляза да я обслужат колко трябва да приготвя, че за сега съм сменил само ремъците и ролките.

А никъде из форумите не намерих тази информация за тази кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Значи бих ти препоръчал на Мотул полусинтетика клас 6100 10-40 събира 3литра колата ти

Ценатан на масления филтър е 15лв

Въздушния 20

бензиновия 30

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя Мотул много го хвалят.Аз нямам някакви особени наблюдения за това масло,но ако искаш пробвай може и да си доволен.Помисли все пак за Кастрол-Магнетик или ВР Виско -5000 , като второто отговаря на най -високите изисквания по качество за масла.Но избора си е лично твой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип в докуентациите за този модел дават 10W-40 и смяна на 15 000 км, но по късно е признат проблем с появяването на нагар, след като доста клиенти са се оплакали. Отнася се за всички 1.8Т мотори, не само за този на А4.

Официялната препоръка е да се кара с 5W-40 ако не с 5W-30 или 0W-40, но задължително да отговаря на VW502.00. Много колеги препоръчват и по честа смяна.

Аз лично ползвам Castrol 0W-40 и го сменям на 10 000 км. Има и по достъпни варянти като ARAL. Идеята е да има по добри миещи свойства. Предполагам че честата смяна е по важна от вискозитета.

Най честия проблем при нередовнасмяна е запушване на тръбичката която води масло до турбината, което я прецаква.

Audi to Extend Warranty on Certain Models Due to Oil Sludge Problems

The Audi Oil Sludge letter for 1.8T owners MY 97-04

Редактирано от Vic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уффф най накрая някой да реагира в този форум :hilezh:

Мерси колега, такова ще сложа пък ще черпя

е той ако не реагира нема кой друг :rotcol::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...