Jump to content

Смяна на буфер в двд система


Recommended Posts

Здравейте колеги,надявам се някой да може да отговори на питанките и чуденките ми.Накратко имам двд система Панасоник ,на която  баса /буфера малко ми малеят.Искам да го сменя.Намерил съм заместител от друга двд система ,по-мощен ,но и с различно съпротивление.Моят буфер е на 5 ома ,онзи е на 3.Сега следва въпроса какъв е начина да подкарам този буфер на моята система и какъв е начина?Ще окажат ли влияние тези 2 ома разлика,трябва ли да ги изравнявам да не стане нещо с някой резистор евентуално.Ще се радвам на идеи и обяснения на по-запознатите.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става с резистор. По-ниското съпротивление на говорителя може да прегрее чиповете/транзисторите. Не е желателно просто. Можеш да сложиш 6 ома, но ще намалее мощността. НО , ако намериш тонколона с по-висока чувствителност = по голяма 'чуваема' мощност. Трябва ти говорител с T/S параметри ,а те са цифра т.е. над 60-70лв...

После да му правиш кутия ,да изчисляваш порт , кросоувър и т.н.

Най-лесно е да си купиш фабричен суб. Избягвай марката Тъндър...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моето двд съм му сложил баса ми от колата който беше 15"сони експлод който е на 4 ома,а двд баса е на 8 ома,при по голямо натоварване баса пукаше и проблема го реших със филтер от 1 стара домашно сътворена колона,сега се тресе всичко вкъщи и си го ползвам повече от 5 години без да имам никакъв проблем по двд-то

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...