Jump to content

А4 ПРОБЛЕМ С КИЛОМЕТРАЖА И ОБОРТОМЕРА


don_cezar111

Recommended Posts

Здравейте КОЛЕГИ, скоро взех Ауди А4 1.9 тди 110, проблема е сериозен с таблотооо. Километража и обортомера  работят Понякога. Доста неща изчетох има доста колеги с подобен роблем Но няма решение. Значи километража стрелката трепери, работи понякога, загрееели колата зацепва, на студена кола работи. Свалях таблото преглеждах гоо спойки, кабели, окиси Няма . Изглежда Ок, има мнения за връщан километраж за датчици, маси Нз какво ее. Хайде споделете как да се оправя с това Нека заедно решим проблема и помогнем и на други колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата работи ли си нормално когато стрелките зацепят? Ако "да" предполагам проблема е в таблото.

Каква марка е таблото - вдо ли др.

Преди време и моята стрелка на оборотомера зацепваше и се оправи със смяна на табло.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VDO табло, Да колата работи нормално и със блокирани стрелки, Проблема е в таблото, само немога да разбера защо на студено работи а пусна ли парното и загреели зацепва. Гледах масите, акумулатора, спойките, нз от какво може да ееее

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай така колега:

1. Вадиш   бушон номер  15 - Instrument cluster, power windows, climate control
2. Дава се на контакт(не палите двигателя).
3. Изключвате от контакт.

След като изпълните точка 3 връщате бушона и би трябвало таблото да функционира перфектно

 

p.p

сигурен ли си,че таблото е ВДО ?

Редактирано от TaKuC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сигурен съм ВДО е таблото лично го разглобих цялото. Утре ще опитам колега това и ще пиша за ефекта от операцията. Благодаря за опита надявам се и и за решението на проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Доста неща изчетох има доста колеги с подобен роблем Но няма решение....

Явно си подминал тия решения със закупуването на ново табло. :)

Много колеги са минали през тоя проблем и май само един го беше ремонтирал за някаква сума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега не съм го подминал този вариант, но трябва да обучавам ключ и опитвам да отремонтирам, ако мога разбира се. Като последен вариант ми е смяна на табло. Ходих при един майстор каза ми, че щом трепери километража на 0 и зацепва е моторчето на самият километраж. Ще му я карам в понеделник и ако е това ще кажа на другите колеги които имат подобен проблем. Не е софтуерен проблема както мн си мислят механичен е, защото когато е студено работи и явсно при загряване и разширяване нещо става с това моторче или квото е там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен въобще не зависеше от времето. Еди път работи, друг път не.... ако си със старите табла там няма нужда от обучаване на ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...