Jump to content

Скърцане на волана.


Tomoff

Recommended Posts

Здравейте колеги днес установих доста странен проблем.Имам скърцане на волана при местене на ляво на дясно,когато сам натиснал лостчето за мигачите.Тоест при включен мигач ляв или десен,при върене на волана имам дразнещо скърцане.Без пуснат мигач няма скърцане,волана си върти перфектно и гладко,но като пусна мигач и има скърцане.Идеи ?

Няма значение дали е колата е в движение или спряла.

Редактирано от Tomoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога само да гадая с теб... 

Би ли описал малко по-точно това скърцане? Влияе ли се от натиск на лостчето на мигачите (надолу, навътре...)?

Би могъл да махнеш пластмасата над волана оголвайки електрониката на лостовете и да видиш да няма нещо разхлабено там и дали можеш по-точно да локализираш скърцането. За да махнеш пластмасата трябва първо да изтеглиш пластмасовата  част точно под километража към теб (смъкни преди това волана най-надолу и най-към теб). На нея се държи кожата. След това внимателно, но с малко по-резки движения дърпаш пластмасата над волана нагоре докато се освободи. По принцип би трябвало да се освободи първо от щипките от страната на волана (с помощта на плоска отверка например), но когато я махах аз при мен изскокна по-лесно от задната страна и после вече отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...