Jump to content

Оригинален усилвател NOKIA


McclouD

Recommended Posts

Здравейте, преди няколко дни се случи нещо с оригиналния усилвател на б5 97-98 година, този който стой на тонколоната на кората в ляво. Не виждам нищо видимо изгоряло... а като го закача, лявата тонколона изпуква... все едно идва директно 12в в нея, а дясната тръгва и работи нормално. Като откача усилвателя спира и дясната тонколона. Ако някой се е сблъскал с проблема, ще се радвам да ми помогне :)



А някой ако може да ми предложи вариант, в който да го разкарам от системата изобщо, понеже така или иначе съм с афтърмаркет плеар... някоя схемичка ако имате :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз слагах такъв суб скоро. Вързах само него без да ползвам усилвателя за задни колони. Просто нямам такива :)  Ако искаш още ми я прясно мога да ти кажа кои кабел къде отива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, би ми помогнало много  :) искам да разбера как да подкарам задните тонколони, без него, понеже ми е развален очевидно усивателя   :)

Редактирано от McclouD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начина е кабели от сд до колонките.  Аз захраних буфера с чинчове. Сега ще пусна кабели от сд до двете задни врати. Усилвателя на самия буфер няма да го използвам.

Редактирано от spiritfog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам оригинален буфер, само тонколоните на кората. Чудно ми е от буксата, която влиза в "усилвателя" дали няма кабели, които да могат да се използват да захраниш директно тонколоните без да минава през усилвателя :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам оригинален буфер, само тонколоните на кората. Чудно ми е от буксата, която влиза в "усилвателя" дали няма кабели, които да могат да се използват да захраниш директно тонколоните без да минава през усилвателя :Д

Предполагам че усилвателя се управлява с ниско ниво сигнал. Ако си с оригиналния плеър ще е трудна работа. 

Виж варианта за ремонт на усилвателя ми се струва доста по удачен от колкото да разнищиш инсталацията. 

Мисля че тези усилватели бяха с някакви интеграли TDA ,ако съм прав и проблема е в интегралната схема може да се реши доста евтино и лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

попринцип не съм с оригинален плеар, но тонколоните до скоро свириха чрез усилвателя, после той престана да работи и сега не свирят. В понеделник мисля да сменя интеграла, ако го намеря някъде по магазините във Варна и ако не тръгне, ще се мисли друг вариант без усилвателя. :) Тука във Варна в една морга ми искаха 20лв за тоя усилвател :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи днес видях схемата зад радиото, имам преходник, който е слаган от предишният собственик, който обхваща буксата кафявата (оригиналната) и буксата с тонколоните който са отзад (кабелтие и излизат в жълтата букса, която е съединена в една друга), като общо жълта, зелена и синя, влизат в другата част на преходника, като така образуват цялостната букса, която афтърмаркет плеара си иска. Оф сложно ама.... луда работа.

Тази синьо,зелено-жълтата според мен продължава нагоре към таблото, може би от там взема сигнала който излиза на ФИС-а като си с оригиналното радио.

Лошото е че не знам как да разбера сега кой кабел от тая жълтата какъв е, виждам толкова малка част от тях, че никакъв надпис не ми попадна пред очите.

Като заключение трябва да се съберат двете в една... и да си влязат нормално в плеара.

 

2014_04_29.jpg

2014_04_29_1.jpg

2014_04_29_2.jpg



Като допълнение само да уточня защо смятам така, защото : като е навързано всичко с преходника, и отзад(от буксата която излиза преди усилвателя) налучквам кой кабел кара тонколоните да засвирят, тонколоната се чува, но много тихо, едвам го долавям, въпреки че радиото е наместено да свири само задните тонколони. И си мисля, че в тази черна кутия на преходника, има нещо което обърква цялата схема, затова искам да го елиминирам преходника като елемент и да видим какъв може да е резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за помощта, оправих работата, всичко си свири и изобщо не ми липсва оригиналният усилвателят. Ако някой има нужда и е изпаднал в моето положение, е добре дошъл. Ще му помогна с удоволствие.

 

А Ви благодаря, защото докато си водих монолог във форума, стигнах до правилната идея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...