Jump to content

А4 Б6 1.9 ТДИ вибрации на празен ход


spg

Recommended Posts

 Колеги имам много странен проблем...Колата от няколко месеца тресе на празен ход...Маховика е здрав , дюзите според ВАГ-а са наред и тампоните на двигателя и скоростната кутия ми казаха , че уж били здрави..Някой може ли да даде някаква идея от какво може да е ?? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опитай да свалиш и почистиш ЕГР -а,ще  ти трябва нещо с което да натиснеш и отвориш клапана и добре да почистиш леглото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ЕГР-а и всмукателните колектори ги чистих и не знам дали се заблуждавам или не но вибрацийте се появиха тогава.Смених също и меката връзка която се беше скъсала стабилно и пак същото положение.Да колега само вибраций на празен ход.Двигателя не се усеща да прекъсва..Вървежа на колата си е същия 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Демпферната шайба не съм я гледал...А тампоните ги проверява майстора и каза , че са здрави но единия са го сменяли някога..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Двигателя ми работи доста спокойно и малко се съмнявам да е тампон но то нищо чудно и от тампон да се окаже...То колата тресе така , че все едно нещо е опряло на купето и  предава вибраций навсякъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен преди 4-5 години на А4 Б6 1.9ТДИ имах вибрации също и се оказа че съм откъснал демпферния маховик... Тогава какви ли не прегледи правих, то небяха демферната шаиба на коленовия вал, то небяха оригинални тампони да двигателя, сумати глупости проверих, докато не свалих скоростите и се видя всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Няколко майстора я гледаха колата и казаха , че не е от маховик..Проблема бил друг...симптомите не били като на прецакан маховик...А иначе преди 7000 километра сменях съединител и тогава ми казаха , че маховика е идеален...То вече не знам какво да мисля а не са много евтини тези части да почна да ги сменям докато не изччезне проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Казва ли ти някой.Забелязал съм,че много се пита,но когато се намери или реши проблема е пълно затъмнение.Нали форума е за споделяне,или аз така си мисля?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...