Jump to content

Проблем с отчитането на бензина


ole

Recommended Posts

От скоро се появи проблема, може би от както почнах да я карам на газ, но не съм сигурен. Имах пътуване общо 600км и преди да потегля стрелката на бензина беше между червената чертичка и 1-вата бяла, и после малко по-малко по време на пътуването се местеше и накрая буквално изпадна от скалата, а съм карал само на газ. Сипах и 10лв бензин, но стрелката не мръдна. После като се прибрах тук и седя колата няколко дни и изведнъж се появи доста бензин по стрелката. Наскоро пак беше тръгнала да изпада, а бях сигурен че има бензин, откачах акумулатора заради други неща и после като палих колата имаше сумати бензин по стрелка. Проблема в таблото ли да е или в резервоара? Бях свалял таблото и го бях разглобявал цялото, когато сменях подсветката от червена на бяла и после нагласях стрелките с ваг ком.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имах подобен проблем с показанието на бензиномера.От пълен до средата показваше вярно,а като пресполови резервоара показва празно.Оказа се прекъснато кабелче  на самата сонда врезервоара.То се движи постоянно с поплавъка и с времето се къса.Виж първо него колега.Успех

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

имам същия проблем вече месец, смених нивомера в резервоара и пак така, сутрин като я паля си отчита нормално, и като мина 200 метра вече е на нулата и лампата е светнала, пробвах и с друго табло , пак същия резултат, за сега не съм се справил с проблема, някъде бях чел за зануляване на таблото като се вадят разни бушони, ама май беше за  б6 или б7, ако някой знае как да оправим проблема да сподели, благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз наблюдавам такива аномалии.Интересно,че след изключване на таблото стрелката започва да показва вярно и след време пак същото положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес я оставих да седи на контакт, стрелката на падна надолу, после тръгнах и след 2 3 километра отиде на нулата, значи го прави само когато върви колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте, искам да попитам незнам дали е точната тема но имам зверски вакум в резервоара , като затегна капачката и ми играят оборотите като я отвия и се оправя ! снощи заредих бензин и тотално спря да пали на бензин , по принцип я карам на газ колата но не я оставям никога без бензин и от каде е този вакум , може ли е да от отдушника ? днес сутринта пак неиска да запали , по принцип е с нова капачка но неиска да запали ...

Редактирано от gnqz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...