Jump to content

Проблем с Типтроника Ауди А4 2.0ТДИ 140к.с. 2006г.


majestic

Recommended Posts

Здравейте колеги,сравнително чисто нов съм в форума  :huh: и със сигурно не съм единствения с този проблем. Имам Ауди А4 2006ТДИ 140к.с.7ск.типтроник,проблема е със скоростите.Когато включа на (D) си включва нормално без проблем но когато пусна педала на спирачките и подам газ започват проблемите  :icon_sad: .На първа скорост се държи странно (нещо като придърпване се усеща или увличане нещо такова)това го прави и на ръчен режим но само на първа скорост.На другите скорости няма проблем,и когато си отнема крака от газта (с 30-40км.)се усеща едно предърпване,помагайте със съвети къде може да е проблема.Маслото на кутията не е сменяно със сигорност от преди 100-120хил.понеже не е отбелязано в сервизната книжка.Благодаря ви за разбирането и се надявам да ми дадете съвет какво да правя.  :schlaumeier: Определено ще сменя маслото,но дали ще се оправи :nixweiss: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутията ти не е типтроник, а мултитроник. Подлежи на обслужване на всеки 60 000км., така че не губи време и сменяй маслото и филтъра.

Ако не се оправи тогава вече ремонт или друга кутия, дано не, но нито ще си първия, нито последния.

Предполагам си чувал за Мишо, звънкаш му и той е твоя човек ако се наложи ремонт или ъпдейт на кутията. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

Благодаря ти,първо да сменя маслото и филтъра и ще пиша има ли промяна.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутията ти не е типтроник, а мултитроник. Подлежи на обслужване на всеки 60 000км., така че не губи време и сменяй маслото и филтъра.

Ако не се оправи тогава вече ремонт или друга кутия, дано не, но нито ще си първия, нито последния.

Предполагам си чувал за Мишо, звънкаш му и той е твоя човек ако се наложи ремонт или ъпдейт на кутията. :)

    Мишо - след септември месец - няма го в Бг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги помагайте,търсих четох и не намерих информация в форума,все още не съм  решил птоблема си с моятя кола.Забравих да спомена че колата не е в БГ.
 

Здравейте колеги, сигурно не съм единствения с този проблем. Имам Ауди А4 2006ТДИ 140к.с.7g.кодGYJ мултитроник,проблема е със скоростите(предполагам).Когато включа на (D) си включва нормално без проблем но когато подам газ започват проблемите  :icon_sad: .На първа скорост се държи странно нещо като придърпване се усеща или увличане нещо такова това го прави и на ръчен режим но само на първа скорост,тресе се мотора имам чуството,че ще излезе от коша,на другите скорости няма проблем,и когато си отнема крака от газта (с 30-40км.)се усеща едно претрисане(не всеки път),помагайте със съвети къде може да е проблема.Маслото на кутията е сменено,преди 1000км.Благодаря ви за разбирането и се надявам да ми дадете съвет какво да правя.  :schlaumeier: .Има съмнения,че може да е от веригата на кутията.Проверена е с компютарна диагностика електрониката на кутията няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Това което изпитваш много прилича на проблем със съединителя за напред. Но имам два въпроса:

На колко хил. е колата? Това което изпитваш на D и на „ръчна 1“ става ли на S или на задна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...