Jump to content

Откъснато моторче за стъклото на Cabriolet


Georgiiii

Recommended Posts

Колеги на кабриолета последно време стъклото ми нещо зпъваше при сваляне и вдигане и докато се усетя да го отворя, снощи нещо се откъсна и стъклото потъна като Титаник.

Оворих кората и видях, че моторчето (което си работи) е откъснато и от трите болта, които го държат за вратата. Всъщност въпросните болтове са гумички, през които е прекаран болт... Последният болт (ограденото с оранцево на снимката) най-вероятно се откъснал последен, тъй като в дупката където трябва да е липсва малко парче метал. ...

Някой има ли предложения какво да правя за да го подкарам като хората.

Благодаря

033444470-big.jpg033444436-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно според мен е да махнеш тея гумените, захванати са като със шпилка в тялото. след това режеш 3 гуми дебели колкото трябва примерно 10-12мм с дупки в средата да стоят като дистантори. След това с 3 обиковенни болта съобразенипо по дължина го захваща на вратата през дистанторите и в тялото, със сигурност има и по-интелигентни решиния, но това е елементарно и ефикасно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивчивостта, колега :)

Проблема го реших така - с 3 нормални 6 мм болта го захванах директно за моторчето - няма я гумената дистанция вече. Другото, което беше зор е да закача откачилото се жило...

После след много пот и пипкава работа след като я сглобих установих че не се заключва. :wall:

 

Отне ми два дена да разбера, че позицията на жилото за отваряне на вратата трябва да е на 1-вата контричка, иначе вратата не се заключва.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че е без гумичките не мисля че е проблем единствено е възможно да се появи някакво скърцане или неприятен шум а може и никакви последици да няма. Важното, че си се справил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...