Jump to content

Откъснато моторче за стъклото на Cabriolet

Georgiiii

Recommended Posts

Колеги на кабриолета последно време стъклото ми нещо зпъваше при сваляне и вдигане и докато се усетя да го отворя, снощи нещо се откъсна и стъклото потъна като Титаник.

Оворих кората и видях, че моторчето (което си работи) е откъснато и от трите болта, които го държат за вратата. Всъщност въпросните болтове са гумички, през които е прекаран болт... Последният болт (ограденото с оранцево на снимката) най-вероятно се откъснал последен, тъй като в дупката където трябва да е липсва малко парче метал. ...

Някой има ли предложения какво да правя за да го подкарам като хората.

Благодаря

033444470-big.jpg033444436-big.jpg

Най-лесно според мен е да махнеш тея гумените, захванати са като със шпилка в тялото. след това режеш 3 гуми дебели колкото трябва примерно 10-12мм с дупки в средата да стоят като дистантори. След това с 3 обиковенни болта съобразенипо по дължина го захваща на вратата през дистанторите и в тялото, със сигурност има и по-интелигентни решиния, но това е елементарно и ефикасно...

Благодаря за отзивчивостта, колега :)

Проблема го реших така - с 3 нормални 6 мм болта го захванах директно за моторчето - няма я гумената дистанция вече. Другото, което беше зор е да закача откачилото се жило...

После след много пот и пипкава работа след като я сглобих установих че не се заключва. :wall:

Отне ми два дена да разбера, че позицията на жилото за отваряне на вратата трябва да е на 1-вата контричка, иначе вратата не се заключва.

:)

Това, че е без гумичките не мисля че е проблем единствено е възможно да се появи някакво скърцане или неприятен шум а може и никакви последици да няма. Важното, че си се справил :)