Jump to content

Проблем при палене - загрял мотор!


ilkatabn

Recommended Posts

Здравейте колеги ,

Карам Ауди А4 2.0 ТДИ 140 к.с. 2006г. автоматик 7 скорости- имам следния проблем .

-Когато мотора е загрял като се опитам да запаля има едно притропване , не задържа обороти и не пали , ако задържа обаче ключа малко по дълго си пали след притропването и после няма проблем работи си в перфектни обороти и т.н.Когато двигателя е по-студен този проблем липсва като цяло.Ходих при Жоро аудито срещу Пирогов , каза ми че е от маховика но да си я карам за сега докато не започне да претропва повече.

Редактирано от ilkatabn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маховика , ама не. проблема се нарича Топъл старт и се оправя софтуерно. също може да се оправи с нов стартер и акумулатор, но след време пак се появява.

затова се коригира картата за паленето, така че да подава минимално количество гориво преди 250 оборота и забравяш за проблема завинаги. Всеки който прави чиптунинг би трябвало да може да ти го направи. Аз също, но за цена пиши на лично, да не излезе като реклама.

 

ето малко от чичко гугъл

https://www.google.bg/search?q=tdi+%D1%82%D0%BE%D0%BF%D1%8A%D0%BB+%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82&source=lnms&sa=X&ei=i5bDU82wKMP8ywPr6oDIDg&ved=0CAcQ_AUoAA&biw=1600&bih=1099&dpr=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, аз карам същата и при мен при топъл мотор паленето е трудно, но по скоро трудно (бавно) завърта двигателя. Създава впечатление за слаб акумулатор, но не е от него. Странно, че този проблем се появява само след дълго пътуване и добре загрял двигател. Мисля си, че може да са затегнали втулки на стартера и при загряване да се разширяват още и трудно да завърта?! Моля за мнение ако някой вече се е сблъсквал с този проблем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако може да се самопоправя, че като видях каква глуост съм написал и ми стана лошо.

Изобщо не съм погледнал че колегата е с автомат и при него не е от това проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ,

Карам Ауди А4 2.0 ТДИ 140 к.с. 2006г. автоматик 7 скорости- имам следния проблем .

-Когато мотора е загрял като се опитам да запаля има едно притропване , не задържа обороти и не пали , ако задържа обаче ключа малко по дълго си пали след притропването и после няма проблем работи си в перфектни обороти и т.н.Когато двигателя е по-студен този проблем липсва като цяло.Ходих при Жоро аудито срещу Пирогов , каза ми че е от маховика но да си я карам за сега докато не започне да претропва повече.

Аз имах същият проблем. Ако тресе двигателя при палене - това е маховик! Случва се при загрят двигател, когато пластините са вече меки разхлабени. Смених го с такъв на Lukas и всичко се оправи! Казват, че се сменя на 120-130 хил. км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...