Jump to content

задна чистачка


Plamen Paskov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Пръскалката ми на задната чистачка не работи. При натискане на лостчето в позиция, в която трябва да пръска се чува , че моторчето работи. Идеи какъв може да е проблема ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш подкалника и ще видиш къде е проблема. Точно там зад предната лява гума в горната част имаш снадка в маркуча. Просто двете части трябва да ги щракнеш отново заедно.

как да проверя къде изтича? под автомобила ли преминава маркучето?

Едното място е гореописаният проблем на колегата. Другото възможно място е прекъсване на маркуча в десният маншон на задната врата особено ако си изпуснал някога да ти замръзне течността и си отварял задната врата, гарантирано там се пука маркуча. Пръскаш и почваш да оглеждаш колата от ляво и отзад дали ще потече от някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да разръчкаш дюзичките на пръскалката с кърфица или нещо подобно. Моята беше запушена и така я "излекувах" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш подкалника и ще видиш къде е проблема. Точно там зад предната лява гума в горната част имаш снадка в маркуча. Просто двете части трябва да ги щракнеш отново заедно.

Благодаря Ви!!! Редактирано от birolino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може някой да помогне и за моя проблем със задната чистачка. Трябва ли дюзата да се върти заедно с чистачката тъй като моята стои на едно място и пръска вътре в капачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де нали на капачката има дупка през която излиза струята, а капачката се върти с рамото т.е. струята излиза само при едно положение на рамото а през останалото време пръска вътре в мея и течността се стича по капака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че дюзата се върти заедно с чистачката. Цялото е един общ механизъм. В основата на чистачката имаш едно капаче с двете дупки, през които пръска. Първо погледни през тези две отвора, къде точно вътре са ти дюзите на пръскалката. Явно не са подравнени с отворите на капачето. Ако не стане с една игла да ги наместиш, свали капачето. То просто е щракнато и тогава разгледай самите дюзички защо не са си на мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

На мен първо ми спря чистачката в средно положение! Оказа се че точно там където е се върти всичко беше клеясало. Беше изгорял и един 30 А бушон, смених го, смазах около гайката и един приятел и помагаше с ръка докато се раздвижи, но и на мен не ми пръска, изкарва съвсем малко вода при свалени дюзи.

Дали е запушен самия отвор преди дюзите или някъде по пътя на водата има теч?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...