Jump to content

изравнителната помпа на куатро в резервоара не работи под 50%гориво


dedo kolio

Recommended Posts

Първо да се извиня предварително ако има пусната такава тема но аз поне не намерих след обстойно търсене а проблема е доста распостранен при колите с куатро.Колата ми е А4 2,5TDI quattro преди година като ми намали горивото под 50% засмука въздух и спря благодарение на приятели бързо разбрах проблема с изравнителния модул в резервоара.Научих,че резервоара е на две от едната страна като намалее горивото под 50% този изравнителен модул прехвърля  в другата където е смукателя.При мен се оказа,че беше изгорял датчика g210 за ниво който включва изравнителната помпа като намалее горивото и така го смених.Година по-късно преди седмица филма се повтори под 50% гориво колата изгасна.Добре ,че вече знаех и не въртях излишно та да изгоря и ГНП-то което често се случва от хора който не са се срещали с този проблем.Впрочем според един майстор 80% от изгарянията на електронния блок на ГНП-то е заради такъв проблем.

Допълних с нафта резервоара над 50% обезвъздуших с гумена помпичка и колата пак тръгна.

Естествено е закачихме на компа с един приятел и излезнаха грешки 00575 и 01441-горивен сензор за ниво g210.Т.е нищо ново под слънцето :)

 

Сигурен съм ,че много хора са се срещали с този на пръв поглед млък проблем който обаче може да предизвика по-големи беди като изгарянето на електронния блок на ГНП-то.

Не мисля да коментирам колко глупаво и излишно сложно го е измислил геманеца като можеше просто да направи резервоара като скачен съд и да не усложнява нещата.Сега обаче си мисля как да го побългаря като примерно сложа разклониение с два смукателя от двете страни или нещо подобно за да избегна използването на този модул.

 

Ако някой се срещал с този проблем или ако знае как да  се реши по по-практичен начин нека сподели сигурен съм ще помогне на доста хора :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз карам същатата кола като твоята,  стана ми интересно как работи принципа на изравнителната помпа, а и колко броя помпи има в резервоара ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

и аз имам такъв проблем но не колкото твоя....при мен като е на 4ервено и сложа 10 литра не мърда,като и сложа о6те 10 и отива на половината резервуар,или сложа и 20 литра и сам минал 100 км стрелката е на средата и на др ден след тия 100 км стрелката е на 0 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...