Jump to content

Трудно върти сутрин Б3


DJ_EnerGy

Recommended Posts

Здравейте и за много години първо. Сега към проблема, колата е Б3 2.0 куб. 3А мотор. Проблема се изразява във това, че сутрин върти много мудно все едно има ток да завърти един път и край.Акумулатора ми е нов ексайд 75А и пусковият ток мисля че беше 750 но всякаш е почти изчерпан. На какво ли може да се дължи това ? Искам също да добавя, че на стартера не му е правена ревизия никога (не зная дали се и ремонтира) и че имам кондензатор за музиката 10фарада ако е от значение.Ако някой е имал такъв проблем и го е решил- нека сподели.Лек ден ви желая

Редактирано от DJ_EnerGy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр колега. Аз имах същият проблем. Направих ремонт на стартера 25 труд 29 втулка бендикс и още неща ... И сега нямам проблем. Акуму ми беше на 1 месец и едва въртеше. Мн ток черпи стартвра при това състояние...

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре следващият ми въпрос е за свалянето на стартера на канал ли ще ми по-лесно или от горе като махна генерацията ? тъй като утре мисля да го сваля и да го занеса да го ремонтират

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалия се колега . Проблема е решен срещу 56 лева за бендикс, 3 втулки, 4 четки оригинални и труд. Колата върти повече от перфектно само показвам ключа и няма ядове сутринта дори на -15 на гас запали без проблем. Темата може да се трие или за коша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами проблеми не . На канал отдолу свалих кората под мотора после със 2 удължения,каре и ролка свалих на генерацията 4-те гайки отдолу е разкачих свалих акумулатора и под него има по-лесен достъп до единия болт на стартера и след ревизията обратната процедура. Използвах гидория комплект (малка,средна и голяма тресчотка) със нея разполагам и ключ 17,19

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...